ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Tatilden Dönen Piyasaların Gözü Yükseklerde

May 28, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Tatilden Dönen Piyasaların Gözü Yükseklerde

ABD hisse senedi endeksleri, tatil dönüşü yüksek risk iştahının izlendiği haftanın ilk işlem gününe primli başladı.

Geçen hafta güçlü bilançosuyla yapay zeka rallisini pekiştiren Nvidia, yükselişini yeni haftaya taşıyarak neredeyse 5% yukarıdan işlem görüyor. Nvidia’daki (NVDA) yükselişin etkisiyle Nasdaq’ta yeni zirveler takip ediliyor. Öte yandan, zayıf bilanço açıklayan Salesforce (CRM), Dow Jones’u hafif baskılıyor.

Şimdi ise yatırımcılar cuma günü açıklanacak ve Fed’in de enflasyon göstergesi olarak yakından takip ettiği çekirdek kişisel tüketim harcamaları verisine odaklanacak. Verinin beklenenden düşük gerçekleşmesi, Fed’in faiz indirimi beklentilerinin erkene çekilmesinde ve risk iştahının yükselmesinde etkili olabilir.

Ayın sonuna yaklaşırken üç ana endeksin de kazançlı bir ay geçirdiği dikkat çekiyor. S&P 500 yaklaşık 5% yükseliş kaydederken Nasdaq Composite 8% artıda işlem görüyor. Blue-chip endeksi Dow Jones ise aylık 3% primle 40.000 seviyesinin altında fiyatlanıyor.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🧬 INSM – Insmed  

🌞 AY – Atlantica Sustainable Infr.

⛏️ BITF – Bitfarms

🖥️ NVDA – Nvidia

📱 AAPL – Apple 

🚗 TSLA – Tesla

🎰 DKNG – DraftKings 

🛒 JD – JD.com

🏦 SOFI – SoFi Technologies

🔬 AMD – Advanced Micro Devices

Günün Hisseleri: Tatilden Dönen Piyasaların Gözü Yükseklerde

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq