ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Rekor Üstüne Rekor

Mart 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Rekor Üstüne Rekor

ABD hisse senedi endeksleri üst üste iki günlük pozitif kapanışın ardından haftanın son işlem gününe sakin bir görünümle başlıyor. 

Hafta boyunca bakıldığında ise S&P 500 2,4% ve Nasdaq 2,7% yükselişle aralık ayından bu yana en iyi haftaya işaret ediyor. Ayrıca endekslerin zirve seviyelerinde bulunduğu da belirtilebilir.

Hisse kanadına bakıldığında bilançosu takip edilen FedEx’in (FDX) hisseleri, beklenti üstü finansal sonuçlar ile 11,5% yükseldi. Lululemon (LULU) hisseleri ise şirketin önümüzdeki dönemde Kuzey Amerika’daki büyümenin yavaşlamasını beklediğini açıklamasıyla 13% geriledi. Bir diğer spor giyim perakendecisi olan Nike (NKE) ise zayıf öngörü ve Çin’deki satışların yavaşlaması nedeniyle 6% düştü.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🔊 SOUN – SoundHound AI

💾 MU – Micron Technology 

🚗 TSLA – Tesla

💻 INTC – Intel 

🔍 BIDU – Baidu

💻 NVDA – Nvidia 

🚗 RIVN – Rivian 

📱 SOFI – SoFi Technologies 

🍏 AAPL – Apple

💻 AMD – Advanced Micro Devices 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq