ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Rekor Seviyeler Korunacak mı?

Günün Hisseleri: Rekor Seviyeler Korunacak mı?
Google News Icon Takip Et

ABD hisse senedi endeksleri rekor seviyelerin test edilmesinin ardından güne hafif yükselişle başlıyor.

Yatırımcılar yoğun haftaya hazırlanırken S&P 500 ve Nasdaq’ın dün rekor seviyede kapanış gerçekleştirmesi olumlu değerlendirilebilir. Şimdi ise endekslerin bu seviyelerde kalıcı olup olmayacağı takip edilecek. Morgan Stanley, dün müşterilerine seçim belirsizliğinin de etkisiyle S&P 500’de 10%’luk bir geri çekilme yaşanabileceğini bildirdi.

Özellikle bugün konuşma gerçekleştirmesi planlanan Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları yatırımcı hissiyatında etkili olabilir. Bugün Powell’ın konuşmasının ardından ABD Hazine Bakanı Yellen da bir konuşma gerçekleştirecek.

Yarın da öğle saatlerinde Powell’ın bir konuşması bulunuyor. Powell’ın olası güvercin mesajları hisse senetlerindeki coşkulu görünümü destekleyebilir. Özellikle perşembe günü açıklanacak enflasyon verisinin de Powell’ın tonunda etkili olacağı belirtilebilir. Perşembe günü açıklanacak enflasyon verisinin aylık bazda 0,1% artışla yıllık bazda 3,3%’ten 3,1%’e gerilemesi bekleniyor. Çekirdek enflasyonun ise yıllık bazda sabit kalması öngörülüyor.

Makroekonomik görünüm kritik veriler içerirken şirketler de ikinci çeyreğe ilişkin bilançolarını paylaşmaya hazırlanıyor. ABD’de bilanço sezonu cuma günü bankalar öncülüğünde başlayacak. Analistler bankalardan zayıf sonuçlar beklerken yatırım yönetimi ve sigortacılık şirketlerinin bu çeyrekte de kâr büyümesi bildirmesini öngörüyor. 

Bilanço beklentilerine dair daha detaylı bir okuma için “Yüksek Volatilite Nasıl Yüksek Kâra Dönüşür? Bilanço Sezonuna Hazır Ol!” başlıklı içeriğimize göz atabilirsin.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🛴 ZAPP – Zapp Electric Vehicles

💻 NVDA – Nvidia

🚀 QURE – uniQure

💻 INTC – Intel 

🚗 TSLA – Tesla

💻 AMD – Advanced Micro Devices

🔋 LCID – Lucid Group

💰 SOFI – SoFi Technologies

🚛 NKLA – Nikola

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq