ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Ralli Devam Edecek mi?

May 20, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Ralli Devam Edecek mi?

ABD hisse senedi endeksleri haftaya yatay başladı. Blue-chip hisselerin yer aldığı Dow ise kritik seviye olan 40.000’in üstünde kalmaya devam ediyor. 

Bu hafta ise yatırımcıların takip etmesi gereken çok veri var. Bunların başlıcası ise Nvidia’nın (NVDA) bilançosu. Yatırımcılar, yapay zekâ öncülüğündeki rallinin gücünü ölçmek için çarşamba piyasa kapanışı sonrasında açıklanacak olan Nvidia’nın bilançosunu yakından takip edecek.

Nvidia hisseleri yılbaşından bu yana neredeyse 86% yükseldi. Nvidia, 2,3 trilyon dolarlık piyasa değeri ile S&P 500’teki üçüncü en büyük olarak şirket konumunda. Dolayısıyla Nvidia bilançosu ve hisse senedi üzerindeki fiyatlamalar, endeks görünümünde de etkili olabilir.

Nvidia’ya ek olarak Palo Alto Networks (PANW), Target (TGT), Analog Devices (ADI), Intuit (INTU) ve Ralph Lauren (RL)  önümüzdeki günlerde bilanço açıklayacak. 

Öte yandan son Fed toplantısına dair tutanaklar da çarşamba günü yayınlanacak.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🚗 LI – Li Auto  

💊 VTRS – Viatris  

🚀 LZ – LegalZoom  

🖥️ NVDA – NVIDIA  

🚗 TSLA – Tesla  

🛰️ ASTS – AST SpaceMobile  

🌿 TLRY – Tilray  

🚗 RIVN – Rivian  

🎵 SOUN – SoundHound AI  

🚗 LCID – Lucid Motors

Günün Hisseleri: Ralli Devam Edecek mi?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq