ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Odak Noktasında Powell Var

Günün Hisseleri: Odak Noktasında Powell Var
Google News Icon Takip Et

ABD hisse senedi endeksleri, teknoloji hisselerinin toparlanmasıyla güne hafif yeşil başlıyor.

Veri takviminde bugün, cuma günü açıklanacak Tarım Dışı İstihdam verisinin öncüsü olarak kabul edilen ve özel sektör istihdamını temsil eden ADP tarım dışı istihdam verisi vardı. Buna göre ADP tarım dışı istihdamı şubatta 140 bin artış göstererek önceki aya göre hafif bir artışa işaret etse de ekonomistlerin 149 bin artış beklentisinin altında gerçekleşti. İşgücü piyasasının soğuması Fed’in faiz indirimine ilişkin beklentilerin iyileşmesine ve risk iştahının yükselmesine yardımcı olabilir. Gün içinde açıklanacak JOLTS verisi de işgücü piyasasının seyri için ipucu sunabilir.

Diğer taraftan, yatırımcıların odak noktasında Fed Başkanı Powell’ın bugün gerçekleştireceği yarıyıl sunumu yer alıyor. 2 gün sürecek sunumda Powell’ın vereceği mesajlar yatırımcılar tarafından yakından takip edilecekken TSİ 18.00’de başlayacak konuşma endeks üzerinde volatiliteye sebep olabilir.

Kongre’de yapılacak sunum için hazırlanan açıklamalarında, Fed Başkanı Powell, merkez bankasının sıkılaştırma döngüsünü muhtemelen tamamladığını ve bu yıl faiz oranlarının indirilebileceğini söyledi. Ancak Powell, Fed’in borçlanma maliyetini hemen düşürmeye hazır olmadığını belirtti.

Bilanço sezonu devam ederken siber güvenlik şirketi CrowdStrike (CRWD) hisseleri, son çeyrekte hem gelir hem de kâr beklentilerini aşması ve güçlü bir görünüm sunmasıyla 22%’den fazla yükseldi. Palantir (PLTR) hisseleri ise önemli bir ordu sözleşmesinin imzalandığını duyurmasının ardından 9%’dan fazla değer kazandı.

Öte yandan, 2024’te olası satış daralması konusunda uyarıda bulunan Nordstrom’un (JWN) hisseleri 12%’den fazla düştü. Foot Locker (FL) ise yıl sonu kârları için zayıf bir öngörü sunması üzerine 10%’dan fazla geriledi.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

💳 SOFI – SoFi Technologies

📦 JD – JD.com

🚗 TSLA – Tesla

🍏 AAPL – Apple

💻 INTC – Intel 

🔊 SOUN – SoundHound AI

🖥️ NVDA – Nvidia 

📉 TNDM – Tandem Diabetes Care

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq