ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Nvidia’da Yaralar Sarılıyor

Günün Hisseleri: Nvidia’da Yaralar Sarılıyor
Google News Icon Takip Et

ABD hisse senedi endeksleri, dün Nvidia (NVDA) hisselerindeki düşüş öncülüğünde nisandan bu yana en kötü gününü geçirdi. Bugün ise endeksler kayıplarını telafi etmeye çalışıyor. 

Insider satışlarının da etkisiyle teknik düzeltmeye maruz kalan Nvidia hisseleri dünkü seansta 7% değer kaybetti. Bugün ise Nvidia hisseleri güne 2%’den fazla bir yükselişle başlıyor.

Nvidia’daki düşüşün etkisiyle diğer çip üreticileri Super Micro Computer (SMCI), Broadcom (AVGO) ve Qualcomm (QCOM) da günü kırmızı tamamlayan hisseler arasındaydı.

Satış baskısı özellikle Nasdaq tarafında da düşüşe neden oldu. Nasdaq 100 endeksi nisandan bu yana en kötü seansını kaydetti. 

Bugün ise veri takvimi sakin. Yarın ABD’de büyüme verisinin son okuması takip edilecek. İlerleyen saatlerde ise Biden ve Trump’ın katılımıyla gerçekleşecek canlı yayın programı hisse senetlerinde volatiliteyi artırabilir.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

💻 NVDA – Nvidia 

💇‍♂️ RGS – Regis Corporation

🌊 WVE – Wave Life Sciences

💾 MU – Micron Technology

🖥️ CORZ – Core Scientific

🔋 ENVX – Enovix Corporation

🚗 TSLA – Tesla

🍏 AAPL – Apple

☀️ SEDG – SolarEdge Technologies

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq