ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Jeopolitik Endişeler Dindi mi?

April 15, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Jeopolitik Endişeler Dindi mi?

ABD hisse senedi endeksleri, İran-İsrail gerginliğinin risk iştahını düşürdüğü güne toparlanarak başlıyor. İran, misilleme amacıyla İsrail’e gerçekleştirdiği füze saldırıları sonrasında “Bu iş sonuçlandı. Ancak, İsrail bir hata daha yaparsa karşılığı daha ağır olacak.” açıklaması, çatışmaların daha artmayacağı algısıyla yatırımcıların endişelerini bir nebze dindirdi.

Jeopolitik gerilimlerin risk iştahını düşürmesiyle kripto paralar ve hisse senedi endekslerinden çıkan yatırımcılar ABD tahvilleri ve altın gibi güvenli limanlara sığındı. Altın, yüksek talebin etkisiyle 2.400 dolara yaklaştı. Diğer yandan bölge için kritik bir emtia olan petrol fiyatlamalarında dalgalı seyir takip ediliyor.

İsrail Başbakanı Netanyahu’nun saldırıya nasıl yanıt vereceği, piyasaların yönünde önem arz edecek. Yine, ABD Başkanı Biden’ın açıklamaları da odakta olacak.

Öte yandan ABD’de geçen hafta bilanço sezonu bankalar öncülüğünde başlamıştı. Bugün piyasa açılışı öncesinde finansal sonuçlarını paylaşan Goldman Sachs (GS) Wall Street beklentilerini aşarak yükseldi. Bilançolar, yarın piyasa açılışı öncesinde açıklanacak Bank of America (BAC) ve Morgan Stanley (MS) sonuçları ile devam edecek. Aynı zamanda UnitedHealth (UNH) ve Johnson & Johnson (JNJ) gibi sağlık şirketleri de finansal sonuç paylaşmayı planlıyor.  

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🚗 TSLA – Tesla

🍏 AAPL – Apple

🏦 SOFI – SoFi Technologies

🖥️ AMD – Advanced Micro Devices 

🎮 NVDA – Nvidia 

🔊 SOUN – SoundHound AI 

🍪 MDLZ – Mondelez 

🔋 LCID – Lucid Group 

🛒 AMZN – Amazon

Günün Hisseleri: Jeopolitik Endişeler Dindi mi?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq