ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: İstihdam Verileri Umut Verici

May 9, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: İstihdam Verileri Umut Verici

ABD hisse senedi endeksleri, Fed’in faiz indirimlerine erken başlayabileceği ümidiyle son günlerde yükseldi. Bugün ise endeksler güne kâr realizasyonlarının etkisiyle hafif aşağıda başlıyor.

Hatırlamak gerekirse; geçen hafta gerçekleşen FOMC toplantısı sonrasında Fed Başkanı Powell, istihdam piyasasında zayıflama görülmesi durumunda faiz indirimlerinin daha erken gerçekleşebileceğinin sinyalini vermişti. 

Bugün açıklanan haftalık işsizlik maaşı başvuruları verisi ise Ağustos 2023’ten bu yana en yüksek seviyeye işaret ederek 231 bin kişi artış gösterdi ve istihdam piyasasının zayıfladığına işaret etti. 

Önümüzdeki hafta açıklanacak ABD enflasyon verilerinin de piyasaların seyri ve Fed’in faiz indirim süreci üzerinde etkili olması beklenebilir. Güncelde FedWatch’a göre Fed’in eylül toplantısında faiz indirme ihtimali 49% seviyesinde bulunuyor.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🧬 CTMX – CytomX Therapeutics 

🖥️ MRVL – Marvell Technology 

🎬 WBD – Warner Bros Discovery

🖥️ INTC – Intel 

💻 MSFT – Microsoft 

🚗 TSLA – Tesla

📉 HOOD – Robinhood

🔋 ARM – Arm Holdings

🌐 CSCO – Cisco Systems

🎵 SOUN – SoundHound AI

Günün Hisseleri: İstihdam Verileri Umut Verici

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq