ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Hisselere İstihdam Desteği

June 5, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Hisselere İstihdam Desteği

ABD hisse senedi endeksleri, ADP tarım dışı istihdam verisinin takip edildiği güne yükselişle başladı.

Buna göre özel sektör istihdamı olarak da değerlendirilen veri aylık 152 bin kişi artışla işgücü piyasasının zayıfladığına işaret etti. Wall Street beklentileri verinin 175 bin olması yönündeydi. Zayıf istihdam verisi sonrasında Fed’in faiz indirimlerini erkene çekebileceğine dair beklentiler hisse senedi endekslerini destekledi. Veri sonrasında ABD 10 yıllık hazine tahvillerinin de gerilediği dikkat çekti.

Özellikle cuma günü açıklanacak tarım dışı istihdam verisine ek olarak enflasyon göstergesi olarak da izlenen ortalama saatlik kazançlar verisi fiyatlamalarda belirleyici olacak. 

Fed’in bu yıl iki kez 25’er baz puan olmak üzere faiz indirmesi bekleniyorç FedWatch’a göre yatırımcılar 57% ihtimalle Fed’in eylül toplantısında faiz indirimlerine başlamasını öngörüyor.

Nvidia (NVDA) hisselerindeki yükseliş endeksleri desteklerken bilanço paylaşan Hewlett Packard Enterprise’ın (HPE) hisseleri de şirketin tahminlerini aşan bilançosu ardından 13%’ten fazla yükseldi. Öte yandan siber güvenlik şirketi CrowdStrike (CRWD) hisseleri de beklenenden daha iyi rehberlik sayesinde 7% değer kazandı.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🥤 MNST – Monster Beverage

🌐 WKME – WalkMe 

💻 NVDA – Nvidia

💾 MU – Micron Technology

🌐 TCOM – Trip.com

🚗 TSLA – Tesla

⚙️ CORZ – Core Scientific

💻 AMD – Advanced Micro Devices

📱 VOD – Vodafone

💻 INTC – Intel 

Günün Hisseleri: Hisselere İstihdam Desteği

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq