ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Haftaya Açıklanacak Enflasyon Verisi Önemli

Günün Hisseleri: Haftaya Açıklanacak Enflasyon Verisi Önemli
Google News Icon Takip Et

ABD hisse senedi endeksleri yatırımcıların istihdam verilerini takip ettiği haftanın son işlem gününe hafif pozitif başlamaya hazırlanıyor. Buna göre ABD’de tarım dışı istihdam verisi 198 bin artış beklentisinin üzerinde 275 bin artış gösterdi. 

ABD’de istihdam piyasası güçlü kalmaya devam ediyor. Şubat ayına ilişkin tarım dışı istihdam verisinin beklentinin üstünde açıklanması Fed’in sıkı para politikasını bir süre daha sürdürebileceğine işaret ediyor. Geçen ay 353 bin artış gösteren verinin 229 bine revize edilmesi ve işsizlik oranının 3,7%’den 3,9%’a yükselmesi ise olumlu olarak değerlendirilebilir. 

Enflasyon göstergesi olarak izlenebilecek ortalama saatlik kazançlar verisinin bu ay 0,2% artış beklentisinin altında 0,1% artış göstermesi enflasyonun soğuduğuna işaret ediyor. Çelişkili istihdam verilerinin ardından Hazine tahvili getirilerinde düşüş takip edildi.

Önümüzdeki hafta açıklanacak ABD enflasyon verisi piyasa görünümü üzerinde belirleyici olabilir.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🖥️ NVDA – Nvidia 

🚗 TSLA – Tesla

🚙 RIVN – Rivian

🔬 AMLX – Amylyx Pharmaceuticals

🔊 SOUN – SoundHound AI

💳 SOFI – SoFi Technologies.

📡 MRVL – Marvell Technology.

🖥️ AMD – Advanced Micro Devices

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq