ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Güçlü Ekonomik Görünüm İştahı Baskıladı

Nisan 2, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Güçlü Ekonomik Görünüm İştahı Baskıladı

ABD hisse senedi endeksleri tahvil getirilerinin artması ve yatırımcıların dün açıklanan PMI verisin sonrasında haziranda Fed’in faiz oranlarını düşüreceği beklentilerinin azaltmasıyla yeni çeyreğe ikinci gününe düşüşle başlamaya hazırlanıyor.

Hisse senetleri için ikinci çeyrek zorlu bir başlangıç yapıyor; geçen hafta açıklanan beklentilere paralel çekirdek kişisel tüketim harcamaları enflasyonun yapışkan olduğuna işaret ederken dün açıklanan güçlü PMI verileri Fed’in haziranda faiz oranlarını düşürme ihtimalini azaltırken yatırımcıların tahvillere ilgi göstermesine neden oluyor. Diğer yandan enflasyondaki yükselişte büyük rol oynayan petrol fiyatları da bugün son beş ayın en yüksek seviyesine ulaşarak enflasyon baskılarını artırıyor. FedWatch’a göre Fed’in haziranda faiz indirimlerine başlayacağına ilişkin beklentiler 61%’den 58,8%’e geriledi. Bu beklenti geçen hafta 70% seviyelerindeydi.

Haftaya açıklanacak ABD tüketici enflasyonu verisi öncesinde bu hafta gelecek istihdam verileri önem arz edecek. Bugün JOLTS verisinin açıklanması beklenirken yarın ADP tarım dışı istihdam ve cuma günü Tarım Dışı İstihdam verisi yakından takip edilecek.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🚗 TSLA – Tesla  

🔊 SOUN – SoundHound AI  

🔍 GOOGL – Google  

🖥️ NVDA – Nvidia  

🚗 RIVN – Rivian  

💳 SOFI – SoFi Technologies  

🧬 GILD – Gilead Sciences  

💻 INTC – Intel  

📱 ERIC – Ericsson

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq