ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Gelecek Hafta Takvim Yoğun

May 10, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Gelecek Hafta Takvim Yoğun

ABD hisse senedi endeksleri, yatırımcıların yüksek kalmaya devam eden risk iştahı sayesinde momentumunu koruyor. S&P 500 dün de yükselerek, ilk kez nisan başından bu yana 5.200 seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleştirdi.

Fed’in faiz indirimlerine daha erken başlayacağına ilişkin beklentiler ve güçlü gelen şirket bilançoları endeksteki boğa görünümünü güçlendiriyor.

Bilanço dönemi gelecek hafta tempo kaybediyor. Yatırımcılar önümüzdeki hafta enflasyon verilerini ve Fed Başkanı Powell’ın mesajlarını takip edecek. 

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

💉 NVAX – Novavax

🎵 SOUN – SoundHound AI

🖥️ INTC – Intel 

🔬 MGNX – MacroGenics

🧬 OCRX – Ocuphire Pharma

☕ SBUX – Starbucks 

🚗 TSLA – Tesla

💊 GILD – Gilead Sciences

🔬 ITOS – iTeos Therapeutics

🖥️ NVDA – Nvidia 

Günün Hisseleri: Gelecek Hafta Takvim Yoğun

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq