ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Endekslerde Yeşillenme Çabası

April 4, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Endekslerde Yeşillenme Çabası

ABD hisse senedi endeksleri, üst üste 3 gün kırmızı kapanışının ardından güne yeşil başlamaya hazırlanıyor. Yatırımcıların, Fed’in faizleri daha uzun süre yüksek tutma ihtimaline dair endişeleri hafta boyunca hisse senetleri üzerinde baskı oluşturmuştu.

Fed Başkanı Powell dün yaptığı açıklamada faiz indirimlerine başlanması için enflasyonun 2% hedefine gerilediğine dair kanıt görmeleri gerektiğini yineleyerek yatırımcıların dikkatini önümüzdeki hafta açıklanacak tüketici enflasyonu verilerine çekti.

Hisse tarafına bakıldığında ise özellikle dev teknoloji hisselerinin toparlanma gösterdiğini söylemek mümkün. Nvidia (NVDA) ve Meta (META) hisseleri piyasa öncesi işlemlerde 1,5% primli seyrediyor. Kot devi Levi Strauss & Co (LEVI) hisseleri ise beklenti üstü bilançosunun ardından 13,8% yukarıda alıcı buluyor.

İstihdam verilerinin takip edildiği haftada, haftalık işsizlik maaşı başvuruları verisi beklenenden daha fazla artarak ocak sonlarından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Yarın yatırımcıların odağında tarım dışı istihdam verisi olacak. İstihdamın sıkı kalmaya devam etmesi yatırımcı iştahını baskılayabilir.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

💊 CADL – Candel Therapeutics

🌿 TLRY – Tilray

🌕 LUNR – Intuitive Machines

🍃 CGC – Canopy Growth 

📺 PARA – Paramount Global

🔊 SOUN – SoundHound AI

🚗 TSLA – Tesla  

🖥️ NVDA – Nvidia  

Günün Hisseleri: Endekslerde Yeşillenme Çabası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq