ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Endeksler Zemin Bulmaya Çalışıyor

June 4, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Endeksler Zemin Bulmaya Çalışıyor

ABD hisse senedi endeksleri, yeni ayda zemin bulma çabasını sürdürürken güne hafif düşüşle başladı.

Dün takip edilen üretim ve imalat PMI verilerinin zayıf görünümü sürdürmesi yatırımcıların iştahını baskıladı. Yatırımcılar, politika faizinin yüksek kalmaya devam ettiği ortamda ekonomik büyümeye ilişkin endişelerini koruyor. 12 Haziran’da gerçekleşecek Fed toplantısında faizlerde değişikliğe gidilmesi beklenmezken Fed Başkanı Powell’ın yapacağı açıklamalar endekslerin seyrinde belirleyici olabilir.

Özellikle hafta boyunca takip edilecek istihdam verileri, işgücü piyasasına ilişkin ipucu sunarak Fed’in parasal gevşeme hamlesinin zamanlamasında önem arz edecek. FedWatch’a göre Fed’in eylül toplantısında 55% ihtimalle faiz indirimlerine başlaması öngörülüyor.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🔬CORZ – Core Scientific

💊 ANNX – Annexon Biosciences

🔍 GOOGL – Alphabet

🚗 TSLA – Tesla

💻 NVDA – Nvidia 

📈 MRVL – Marvell Technology

🧬 ILMN – Illumina

💻 INTC – Intel 

💳 PYPL – PayPal

Günün Hisseleri: Endeksler Zemin Bulmaya Çalışıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq