ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Endeksler Kayıplarını Telafi Ediyor

April 23, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Endeksler Kayıplarını Telafi Ediyor

ABD hisse senedi endeksleri, bilanço sezonunun hız kazandığı haftada güçlü finansal sonuçların etkisiyle geçen haftaki kayıplarını telafi ediyor.

Piyasa öncesinde bilanço paylaşan General Motors (GM) ve Spotify (SPOT) hisseleri güne yukarıdan başladı. GM bilançosuna ilişkin detaylara buradan ve Spotify bilançosuna ilişkin detaylara buradan ulaşabilirsin.

Yatırımcılar, yüksek enflasyon endişeleri ve faiz oranlarının yüksek kalmaya devam edeceği beklentileriyle sattıkları hisseleri aşağılardan toplamaya başlamış görünüyor. Özellikle haftanın son işlem gününde 10% değer kaybeden Nvidia (NVDA) hisseleri bu hafta 6%’dan fazla değer kazanarak kayıplarını silmeye çalışıyor.

Bugün piyasa kapanışı sonrasında elektrikli araç üreticisi Tesla’nın (TSLA) bilançosu takip edilecek. Tesla’nın düşük üretim ve teslimatlar sonucunda kâr marjlarının baskılanması bekleniyor.

Yarın ise Meta’nın (META) bilançosu beklenirken sonraki günde Alphabet (GOOGL) ve Microsoft (MSFT) sonuçları önem arz edecek.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🧬 IBRX – ImmunityBio

📺 BILI – Bilibili

🚗 TSLA – Tesla

✈️ JBLU – JetBlue Airways

🖥️ NVDA – Nvidia 

✈️ AAL – American Airlines

🔊 SOUN – SoundHound AI

🖥️ AMD – Advanced Micro Devices

Günün Hisseleri: Endeksler Kayıplarını Telafi Ediyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq