ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Endeksler İstihdam Verisinden Güç Alıyor

May 6, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Endeksler İstihdam Verisinden Güç Alıyor

ABD hisse senedi endeksleri haftanın ilk işlem gününe yükseliş ivmesini koruyarak başlıyor. Cuma günü beklenti altında kalan Tarım Dışı İstihdam verisi sonrasında Fed’in faiz indirimlerini erkene çekebileceği beklentileri yatırımcıların iştahının desteklenmesinde etkili olmuştu.

Hatırlatmak gerekirse; nisan ayında tarım dışı istihdam 238 bin artış beklentisinin altında 175 bin artış göstererek ekonominin güçlü görünümünün bozulduğuna ve Fed’in faiz indirimlerinde erken davranabileceğine ilişkin beklentilerin artmasında etkili oldu. 

Ek olarak ortalama saatlik kazançlar verisinin de aylık bazda 0,3%’ten 0,2%’ye gerilemesi enflasyonda soğumaya işaret etti.

Şimdi ise yatırımcılar, ekonomik takvimin sakin olduğu haftada Fed yetkililerinin vereceği mesajlara odaklanacak. 

Makroekonomik gelişmelerin dışında ABD şirketlerinin bilanço sezonu devam ediyor. Geçen hafta izlenen teknoloji ağırlıklı şirketlerin güçlü bilançoları yatırımcıları umutlandırırken bu hafta açıklanacak Palantir (PLTR), Rivian (RIVN), Lucid (LCID), Nikola (NKLA), Uber (UBER), Arm Holding (ARM) ve Disney (DIS) gibi şirketlerin finansal sonuçları piyasalar üzerinde belirleyici olacak.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

📈 HOOD – Robinhood 

📱 AAPL – Apple

🚗 LCID – Lucid Group

💳 SOFI – SoFi Technologies

🚗 TSLA – Tesla

🔧 PRFT – Perficient

🖥️ NVDA – Nvidia

📺 PARA – Paramount Global

Günün Hisseleri: Endeksler İstihdam Verisinden Güç Alıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq