ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Endeks Görünümü Toparlanıyor

April 18, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Endeks Görünümü Toparlanıyor

ABD hisse senedi endeksler denge bulmaya çalıştığı güne hafif yükselişle başlamaya hazırlanıyor.

Devam eden bilanço sezonu nedeniyle endekslerde hisse bazlı ayrışmalar takip ediliyor. S&P 500’te işlem gören şirketlerin 11%’den fazlası şimdiye kadar bilançolarını açıkladı ve mevcut durum, olumlu bir bilanço sezonuna işaret ediyor. Şu ana kadar finansal sonuç açıklayan şirketlerin 72%’den fazlası, Wall Street beklentilerinin üzerinde performans sergiledi.

Piyasa açılışı öncesinde bilanço paylaşan Equifax (EFX) hisseleri, ikinci çeyrek beklentilerinin hayal kırıklığı yaratması üzerine 9%’dan fazla değer kaybetti. Ev inşaatçısı D.R. Horton (DHI) ise beklentilerin üzerinde gelen finansallarının ardından 5%’ten fazla değer kazandı.

Bugün piyasa kapanışının ardından Netflix (NFLX) bilançosu takip edilecek.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🚗 TSLA – Tesla 

🖥️ AMD – Advanced Micro Devices

✈️ UAL – United Airlines Holdings

🎮 NVDA – Nvidia

🖥️ INTC – Intel 

⛽️ PAA – Plains All American Pipeline

💾 MU – Micron Technology

📱 AAPL – Apple

🚙 RIVN – Rivian Automotive

Günün Hisseleri: Endeks Görünümü Toparlanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq