ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Dow, 40.000 Üstünde Tutunabilecek mi?

May 24, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Dow, 40.000 Üstünde Tutunabilecek mi?

ABD hisse senedi endeksler, haftanın son işlem gününe hafif yükselişle başlamaya hazırlanıyor.

Dün, Nvidia’daki bilanço coşkusuyla endekslerde alımlar takip edilmişti. Muhteşem 7’li hisselerine liderlik eden Nvidia, güne hafif aşağıda başlıyor.

Hafta içinde zirve seviyeyi gören endekslere kıyasla 40.000 seviyesinin üstünde tutunamayan Dow Jones, dün Mart 2023’ten bu yana en kötü kapanışı gerçekleştirdi.

Dow Jones’un düşüşünde son Fed toplantısına ait tutanaklarda temkinli mesajlar verilmesi ve faizlerin beklenenden uzun süre yüksek kalabileceğine dair endişeler etkili oldu.

Yine de Dow, beş haftalık kazanç serisi rekorunu kırmaya hazırlanıyor. S&P 500 de dört hafta üst üste getiri sağlayarak rekora yaklaşıyor.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🖥️ NVDA – Nvidia

🚗 TSLA – Tesla

🧬 SMMT – Summit Therapeutics

🐯 TIGR – UP Fintech

🖥️ AMD – Advanced Micro Devices

💸 SOFI – SoFi Technologies

🚚 PCAR – PACCAR 

🧪 CADL – Candel Therapeutics

🔬 GH – Guardant Health

🚂 CSX – CSX 

Günün Hisseleri: Dow, 40.000 Üstünde Tutunabilecek mi?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq