ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Bilanço Sezonu Güçlü Başladı

April 16, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Bilanço Sezonu Güçlü Başladı

Yatırımcı iştahı toparlanırken ABD hisse senedi endekslerinin de güne yükselişle başladığı izleniyor.

ABD’de bilanço sezonu hız kazanıyor. Gün içinde bilanço paylaşan sağlık şirketlerinde hisse bazlı ayrışmalar takip ediliyor. UnitedHealth (UNH) hisseleri, beklenti üstü sonuçların ardından 7%’den fazla değer kazandı. Johnson & Johnson (JNJ) hisseleri ise karmaşık sonuçlardan dolayı 1%’e yakın düştü.

Dev bankaların finansal sonuçları da dikkat çekici. Morgan Stanley (MS) hisseleri beklenti üstü bilanço sonrasında 4% yükseldi. Bank of America (BAC) da beklentileri aştı, hisseleri 2%’den fazla yükseldi.

Beklenti üstü finansal sonuçlar yatırımcı iştahını desteklerken, gözler bu akşam TSİ 20.15’te konuşma yapacak Fed Başkanı Powell’ın açıklamalarına çevrildi. Powell’ın olası şahin açıklamaları endekste satış baskısına neden olabilir.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🚗 TSLA – Tesla

📡 ERIC – Ericsson

🔊 SOUN – SoundHound AI

🖥️ AMD – Advanced Micro Devices

🚙 RIVN – Rivian Automotive

🎮 NVDA – Nvidia

🧬 ITCI – Intra-Cellular Therapies.

🌐 MRVL – Marvell Technology

🏦 SOFI – SoFi Technologies

Günün Hisseleri: Bilanço Sezonu Güçlü Başladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq