ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Bilanço Sezonu Bu Hafta Hız Kazanıyor

April 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Bilanço Sezonu Bu Hafta Hız Kazanıyor

ABD hisse senedi endeksleri, son altı ayın en kötü haftasını geçirdikten sonra yeni haftaya toparlanarak başlıyor. S&P 500 ve Nasdaq geçen hafta sırasıyla 3,05% ve 5,52% değer kaybetmişti.

Şimdi ise yatırımcılar bu haftaki bilançolara odaklanacak. Özellikle Muhteşem 7’li hisselerinden Tesla (TSLA), Meta Platforms (META), Microsoft (MSFT) ve Alphabet’in (GOOGL) bu hafta finansal rapor paylaşması planlanıyor. Bilançolara dair umutlu bekleyiş, hisse senetlerinin toparlanmasında yardımcı oluyor.

Bu hafta bilançolardan ne beklendiğini merak ediyorsan “Bu Haftanın Bilançolarına Teknoloji Devleri Damgasını Vuracak” başlıklı içeriğe göz atabilirsin.

Makroekonomik tarafta ise perşembe günü ABD 1Ç öncü büyüme verisi takip edilecekken cuma günü ise Fed’in enflasyon göstergesi olarak yakından izlediği çekirdek kişisel tüketim harcamaları (PCE) verisi odakta olacak. 

Öte yandan 30 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek FOMC toplantısı öncesinde Fed yetkilileri sessiz dönemde bulunuyor.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🚗 TSLA – Tesla 

🎮 NVDA – Nvidia 

🎵 SOUN – SoundHound AI

📦 AMZN – Amazon.com

🏦 SOFI – SoFi Technologies

🚗 RIVN – Rivian Automotive

📱 AAPL – Apple

🚗 LCID – Lucid Group

💻 AMD – Advanced Micro Devices

🖥️ SMCI – Super Micro Computer

Günün Hisseleri: Bilanço Sezonu Bu Hafta Hız Kazanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq