ABD Borsası Notları

Güne Yatay Başlangıç, Havacılık Pozitif Ayrışıyor

January 23, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Güne Yatay Başlangıç, Havacılık Pozitif Ayrışıyor

ABD endeksleri zirveleri test etmesi sonrasında güne yatay başladı. Ancak yatırımcılar, Nvidia (NVDA) gibi teknoloji hisseleri tarafından tetiklenen rallinin daha ne kadar süreceğini tartışıyor. Sadece bu ay Nvidia hisseleri 20% artarken, küçük sermayeli şirketleri kapsayan Russell 2000 endeksi 2% düşüş gösterdi.

Şirketler tarafından açıklanan bilançolar bu hafta itibariyle yoğunlaşırken havacılık şirketleri ön plana çıktı. United Airlines (UAL), güçlü dördüncü çeyrek sonuçlarını açıklamasının ardından piyasa öncesi işlemlerde yükseldi. United ile birlikte American Airlines (AAL), Southwest Airlines (LUV), Delta Air Lines (DAL) gibi diğer havayolu şirketlerinin hisseleri de değer kazandı. 

Havayolu hisseleri dışında bilanço paylaşan General Electric (GE) ve 3M (MMM), zayıf görünümleri nedeniyle değer kaybetti.

Diğer yandan yatırımcılar, perşembe günü açıklanacak ABD öncü büyüme verisi ve cuma günü açıklanacak enflasyon göstergesi olan çekirdek kişisel tüketim harcamaları verileri öncesinde temkinli davranıyor. Endeksteki yatay görünümüne kıyasla tahvil faizlerine sınırlı giriş izleniyor.

Güne Yatay Başlangıç, Havacılık Pozitif Ayrışıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı