Borsa Yorumları

Güçlü Sektörün Ucuz Hissesi

February 27, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Güçlü Sektörün Ucuz Hissesi

Morningstar’ın ABD piyasası baş stratejisti Dave Sekera, teknoloji sektöründeki “en güçlü uzun vadeli seküler büyümelerden bazılarını” deneyimlemeye hazır gördüğü bir isim hakkında olumlu düşünüyor.

Sekera, Morningstar’ın makul değer tahminlerine kıyasla yaklaşık 25% ucuz bir fiyattan işlem gördüğünü söylediği hissenin adını paylaştı: CrowdStrike (CRWD).

Stratejist bilgilendirme yazısında, “Müşteriler siber güvenlik kapsamlarını geniş bir güvenlik yelpazesine sahip tek bir servis sağlayıcıda birleştirmek istiyor ve CRWD bundan fayda sağlayabilecek şekilde konumlanmış durumda.” ifadelerini kullandı.

FactSet verilerine göre analistlerin ortalama 36% potansiyel yükseliş öngördüğü CrowdStrike’a Wall Street’te de genel olarak olumlu bakılıyor. Takip eden analistlerin 87%’si hisseyi “AL” notuyla tavsiye ediyor.

Ayrıca Goldman Sachs da geçtiğimiz günlerde hisseyi “AL” tavsiye notuyla takibe aldı. Goldman analisti Gabriela Borges geçen haftaki bir bilgilendirme yazısında, “Güvenlik alanındaki seküler destekleyici rüzgarların, önümüzdeki on yıl içinde bu alandaki bütçe artışını genel bilişim teknolojileri ve genel yazılım harcamalarının önüne geçireceğini tahmin ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Güçlü Sektörün Ucuz Hissesi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC