Al Sinyali Veren Hisseler

Güçlü Performanslarıyla Wall Street’in “AL” Notu Verdiği Hisseler

June 22, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Güçlü Performanslarıyla Wall Street’in “AL” Notu Verdiği Hisseler

Borsalarda yılın ilk yarısında izlenen sürpriz rallinin öncüsü konumundaki bazı hisseler, Wall Street’e göre bu güçlü performanslarını yılın ikinci yarısında da devam ettirecek niteliklere sahip.

ABD ekonomisi, şimdiye kadar korkulan resesyondan kaçınmayı başardı ve Wall Street’teki iyimserliği besleyen bir gelişme olarak tüketiciler harcamalar yapmaya devam ediyor.

🚀 Hatta MGM Resorts ve Delta Air Lines gibi tüketici ve seyahat sektörlerindeki hisseler, şimdiye kadar 30%’luk bir artış sergiledi ve analistlere göre bu yalnızca bir başlangıç. 

Bu kapsamda yılbaşından bu yana 14%’ün üzerinde artış gösteren, gelecek 12 ayda en az 15% artış potansiyeli taşıyan ve izlendikleri analistlerin 60%’ından “AL” notu alan S&P 500 hisselerini birlikte incelemeye ne dersin?

  • Warner Bros Discovery (WBD)
  • Caesars Entertainment (CZR)
  • MGM Resorts International (MGM)
  • Alaska Air Group (ALK)
  • Zoetis (ZTS)
  • Delta Air Lines (DAL)
  • Las Vegas Sands (LVS)
  • Axon Enterprise (AXON)

🎥 “The Flash” filminin beyazperdede istenen tepkiyi alamamasıyla son günlerde değer kaybetse de Warner Bros Discovery hisseleri yılbaşından bu yana 30% yükseldi. Şirkete yönelik 12 aylık ortalama hedef fiyatları, şirketin mevcut fiyatından 70% daha da yükselebileceğini ima ediyor. Ayrıca WBD’yi izleyen analistlerin 61%’i hisse için “AL” diyor.

🏝️ Tüketicilerin bu yıl seyahat etmeye ve harcama yapmaya istekli olduklarının en büyük kanıtı MGM Resorts ve Caesars Entertainment. İkili, yılbaşından bu yana sırasıyla 28% ve 18% yükseldi. Ve analistlerin ortalama hedef fiyatları, MGM’nin 33,5%, CZR’nin de 42,7% değerlenebileceğine işaret ediyor.

🎇 Las Vegas Sands de Wall Street’in olumlu konum aldığı bir diğer hisse. Analistlerin yaklaşık 74%’ü hisse için “AL” notu verirken, ortalama fiyat hedefleri 20% artış ihtimali sunuyor. 

✈️ Delta ise yılbaşından bu yana 29,3% değer kazandı. Hisseyi takip eden analistlerin 81%’i hisseye “AL” notu veriyor ve ortalama hedef fiyatı, güçlü tüketici seyahat talebi nedeniyle DAL’ın mevcut düzeylerinden yaklaşık 23% yükselebileceğini gösteriyor.

Güçlü Performanslarıyla Wall Street’in “AL” Notu Verdiği Hisseler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC