Nvidia

Güçlü Bilanço Sonrası Analistler Nvidia’nın Notunu Artırıyor

May 25, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Güçlü Bilanço Sonrası Analistler Nvidia’nın Notunu Artırıyor

Wall Street, Nvidia’nın (NVDA) beklentilerin üzerinde gelen bilançosu ve yılın geri kalanına yönelik çizdiği olumlu portresini, şirketin notunu yükselterek kutluyor. 

Analistlerin halihazırda iyimser bir konumda oldukları Nvidia, açılış öncesinde 25%, yılbaşından bu yana da 109% yükseldi. 

Şirketin bilançosuyla ilgili detaylı bilgilere Piyasada Doping Etkisi Yaratan Bir Bilanço: Nvidia başlıklı içeriğimizden ulaşabilirsin.

Dünyanın önde gelen çip üreticisine yönelik analistler de beklentilerini yükseltti. Wall Street ne demiş? Ne bekliyor? istersen biraz daha yakından bakalım.

1️⃣ JPMorgan: Yatırım bankası, Nvidia’nin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 500 dolar olarak belirledi. Şirketin “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu koruyan Analist Harlan Sur, “Üretici yapay zekâ ve büyük dil modelleri Nvidia’nın bilişim/ağ platformları ve yazılım çözümlerine olan talebi artırıyor.” yorumunu yaptı.

2️⃣ Evercore: Evercore da Nvidia’nın 12 aylık hedef fiyatını 320 dolardan 500 dolara yükseltti. Analist C.J. Muse, “Ne diyebiliriz ki? Şimdiye kadar böyle bir performans görmedik.” dedi ve Nvidia’nın daha da büyüme kat etmek için önünde uzun bir yol olduğunu söyledi. 

3️⃣ Barclays: Nvidia’nın “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu koruyan analist Blayne Curtis, şirketin 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 500 dolara taşıdı. Curtis, “NVDA’nın veri merkezinde bir sıçrama hep bekleniyordu ama şu anki rakamlar beklenenden erken ve olağanüstü bir büyüklükte.” yorumunu yaptı. 

4️⃣ UBS: Piyasalardaki “yapay zekâ çılgınlığına” paralel olarak UBS de Nvidia’ya yönelik boğa (artış beklentisi) görünümünü koruyor. Analist Timothy Arcuri, şirketin “AL” notunu korudu ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 315 dolardan 475 dolara taşıdı. 

5️⃣ Bank of America: Nvidia’nın piyasa değerinin “1 trilyon dolar ve ötesine” doğru ilerlediğini belirten analist Vivek Arya, şirketin “AL” notunu korurken 12 aylık ortalama hedef fiyatını 340 dolardan 450 dolara yükseltti.

6️⃣ Baird: Nvidia’nın notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” olarak yükselten analist Tristan Gerra, şirketin 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 300 dolardan 475 dolara çıkardı. Nvidia’nın “En azından yakın vadede tehdit oluşturacak bir rakibi yok” diyen Gerra, herhangi bir şirketin Nvidia düzeyinde çözümler oluşturmaya uzak olduğunu ekledi. 

Güçlü Bilanço Sonrası Analistler Nvidia’nın Notunu Artırıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC