B├╝ltenler

­čôŁ G├ťBRETA┼×, Yeni Hisse Al─▒m─▒ Yap─▒yor

January 4, 2022 ÔÇó 2 dakika okuma s├╝resi
­čôŁ G├ťBRETA┼×, Yeni Hisse Al─▒m─▒ Yap─▒yor

Gübre Fabrikaları Türk A.Ş. (GUBRF)’ye bağlı olan GÜBRETAŞ Maden Yatırımları, yeni hisse alımı yapmaya hazırlanıyor.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na yapılan açıklamada; Gübretaş Maden Yatırımları’nın, Bilecik ili sınırları içinde bulunan 200709861 numaralı ruhsat sahasının sahibi olan Kavak Madencilik’ten hisse alımı yapacağı belirtildi.

Kavak Madencilik’in %80 hissesinin 1 milyon 800 bin dolar bedel ve %2 rödovans ile satın alınması planlanıyor. Bunun için şirketin %80 hissedarı konumundaki Teck Anadolu Madencilik A.Ş. ile 03.01.2022 tarihinde sözleşme imzalandı.

Sözleşme imzalanmasını takiben hisse devrine yönelik onay işlemleri, ilgili resmî makamlar ile yerine getirilecek.

Ayrıca açıklamanın devamında; “Kavak Madencilik bünyesinde bulunan 200709861 numaralı ruhsat sahası içindeki Kavaklıtepe Altın Projesi, Söğüt Altın Madeni sahasının yaklaşık 30 km batısında yer almakta olup hali hazırda ileri arama geliştirme safhasındadır. Kavak Madencilik hisselerinin alınması ile Söğüt Altın Madeni çevresinde arama-geliştirme faaliyetlerimizin genişletilmesi ve olası yeni maden kaynaklarının tespiti hedeflenmektedir.” dendi.

🚶‍♂️ Bir Adım Gerisi

Türkiye’nin en büyük altın keşiflerinden birisi Bilecik’te gerçekleşmişti. GÜBRETAŞ’ın sahibi olduğu maden bölgesinde 109 ton altın kaynağı keşfedilmişti.

Geçtiğimiz hafta; GÜBRETAŞ tarafından, yavaş salınımlı gübreler, damla sulama ve yaprak gübrelerinde ilkbahar sezonu öncesi ortalama %20 indirim yapıldığı bildirildi.

📖 Bu Yazıyı Hazırlarken Yararlandığımız Kaynaklar

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Gübretaş’ın milyarlarca dolarlık keşfinde önemli gelişme! Yeni kaynak tespiti olabilir

GÜBRETAŞ bazı gübrelerinde ortalama yüzde 20 indirim yaptı

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı