Borsa Haberleri

Gübre Fabrikaları’nın (GUBRF) 300%’lük Bedelsiz Sermaye Artırımı Reddedildi

December 18, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Gübre Fabrikaları’nın (GUBRF) 300%’lük Bedelsiz Sermaye Artırımı Reddedildi

Gübre Fabrikaları (GUBRF), 300% bedelsiz sermaye artırımı için yaptığı başvurunun Sermaye Piyasaları Kurulu (SPK) tarafından reddedildiğini açıkladı.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamaya göre SPK’nın, Gübre Fabrikaları’nın İran’da bulunan bağlı ortaklığı Razi Petrokimya’nın devam eden davasına kaynak ayırıp, ayırmayacağının belirsizliği nedeniyle başvuruyu reddettiği bildirildi.

KAP açıklamasında “Olmayan kaynaktan sermaye artırımına yol açma riski ve muhasebenin ihtiyatlılık ilkesi de dikkate alınarak, ‘bedelsiz sermaye artırımı başvurumuzun bu aşamada olumsuz karşılanmasına karar verildiği‘ ” ibaresi yer aldı.

💰 345,2 milyon TL Temettü Geliri Sağlamıştı

Gübre Fabrikaları, 2016 yılında Razi Petrokimya’dan 345,2 milyon TL temettü geliri sağlamıştı.

📉 Hisseleri 10% Düşüşte

Gübre Fabrikaları’nın hisseleri bugün (18 Aralık) 10% düşüş ve 324 lirayla taban seviyeden işlem görüyor.

Gübre Fabrikaları'nın (GUBRF) 300%'lük Bedelsiz Sermaye Artırımı Reddedildi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP