Borsa Yorumları

Gözden Kaçan Bir Hisseye Dikkat Çekiliyor!

November 4, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Gözden Kaçan Bir Hisseye Dikkat Çekiliyor!

Wells Fargo Perşembe günü yaptığı açıklamada, Keysight Technologies’in küçümsendiğini ve teknoloji alanında büyümeye, piyasada sanıldığından daha hazır olduğunu söyledi. 

Keysight’ı “dijital dönüşümde önemli bir isim” olarak nitelendiren Aaron Rakers, “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunun uygun olduğunu düşünüyor. Belirlediği 200 dolarlık fiyat hedefi, yaklaşık 20%’lik bir yükseliş anlamına geliyor. 

Müşterilerine yazdığı bir bilgilendirme yazısında ise şunları kaydediyor: “KEYS’in, artan makro belirsizliğe rağmen daha dirençli olmasını sağlayabilecek, yeterince takdir edilmeyen kaliteli bir kazanç geçmişi olduğunu düşünüyoruz.”

Şirketin yazılım karmasını genişleterek marjını artırma potansiyeline sahip olduğunu da vurgulayan Rakers,  şirketin asıl öne çıkan özelliğinin ürün çeşitliliği olduğunun altını çiziyor. 

Elektronik test ve ölçüm ekipmanı ve yazılımı üreticisi; kablosuz ve kablolu iletişim, havacılık, savunma ve yeni nesil otomobilleri de kapsayan 7.000’i aşkın üründen oluşan bir ürün yelpazesine sahip. 32.000’den fazla son kullanıcı müşterisi ve 17.500’den fazla doğrudan müşterisi var. Hiçbir müşterisinin şirket gelirlerindeki payı 10%’u aşmıyor. 

Uzun süredir varlığını sürdürmesini Agilent Technologies’e borçlu olan KEYS’e, Rakers’a göre, potansiyelini açığa çıkarmak için Agilent tarafından yeterince yatırım yapılmadı. 

Görüşlerini aktarmaya devam eden Rakers şu ifadeleri kullanıyor: “Elektrikli araçlar, 56/6G ve yarı iletkenlere yönelik artan ihtiyaçları da içeren uzun vadeli etkenler şirkete destek sağlayacak ve şu anda yatırımcıları endişelendiren birikmiş işlerin üstesinden gelmesine yardımcı olacak.” 

Keysight’ın ürün portföyünün ve müşteri tabanının derinliği ve genişliği, bizim kanaatimize göre tek başına önemli bir rekabet avantajı. Şirket, faaliyetlerindeki çeşitliliği yatırımcılara yansıtma konusunda tutarlı davranıyor olsa da, yatırımcı kitlesinin büyük bir bölümünün Keysight’ın da katıldığı 5G fırsatını cazip bulduğunu düşünüyoruz. Yatırımcı duyarlılığının, şirketin diğer hedef pazarlarındaki dinamikleri tam olarak değerlendiremediğine inandığımızdan, bunun cazip bir uzun vadeli yatırım fırsatı oluşturduğunu düşünüyoruz.” 

Elbette şirket, pazar payını artıramama veya marjlarını yükseltememe riskiyle de karşı karşıya. Ayrıca tedarik maliyetlerindeki değişimler de şirketi etkileyebilir.

Gözden Kaçan Bir Hisseye Dikkat Çekiliyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC