Google

Google’ın Hızlı Yapay Zeka Girişimi Çok Önemli – BofA

February 8, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Google’ın Hızlı Yapay Zeka Girişimi Çok Önemli – BofA

Google (GOOGL) için “AL” notu vererek hisse başına 125 dolarlık 12 aylık ortalama bir fiyat hedefi belirleyen analist Justin Post, yapay zeka yarışının “teknoloji sektöründe çok belirgin” olduğunu ancak bu noktada kilit faktörü “hız” olarak gördüğünü kaydetti.

● Müşterilere yönelik bir bilgilendirme yazısında görüşlerini paylaşarak, “Modeller öğrenme modelleri olduğundan ölçek açısından hız önemli olabilir.” diyen Post, Google’ın dil modellerinin “son derece kabiliyetli” olduğunu ve OpenAI’ın ChatGPT sohbet botundan daha fazla veriye erişebileceğini ekledi.

● Post, “Yapay zeka rekabetinde yeni bir dalga gelmiş olsa da teknolojiye yıllarca yatırım yapan Google’ın rekabete iyi hazırlandığını düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

● Uzun vadede değerlendirmeler yapan Post, Google (GOOGL)’ın bu rekabetten abonelikler, veri ücretleri ve reklamcılık şeklinde gelir elde etme olasılığının yüksek olduğunu kaydetti. “Kâr getirici” hale getirmek adına, arama başına 2-3 sentlik cari tahminin altına inilerek maliyetin düşürülmesine odaklanılıyor.

● Google (GOOGL)’ın yarın yapay zeka konulu bir etkinlik düzenlemesi planlanıyor.

● Google (GOOGL) yapay zeka alanında faaliyet gösteren start-up şirketi Anthropic’e geçen hafta 300 milyon dolar yatırım yapmıştı.

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha