Google

Google CEO’su açıkladı: Google Arama Motoruna Yapay Zekâ Geliyor!

April 6, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Google CEO’su açıkladı: Google Arama Motoruna Yapay Zekâ Geliyor!

Google (GOOGL) CEO’su Sundar Pichai, şirketin amiral gemisi konumundaki Google arama motoruna etkileşimli yapay zekâ teknolojisinin entegre edilmesine yönelik yeni planlarını açıkladı. 

Pichai’nin Wall Street Journal’a yaptığı açıklamalara göre yapay zekâ, Google’ın arama motoru üzerinden yapılan sorgulara daha hızlı geri dönüş yapmasına yardımcı olabilir. 

Pichai sohbet robotlarının Google’ın üst kuruluşu Alphabet gelirlerinin yarısından fazlasını oluşturan arama motoruna herhangi bir tehdit oluşturduğunu düşünmüyor. Aksine, Pichai’ye göre küçük AI modelleri zaman içinde daha da kullanışlı bir hale gelerek şirketlerin kendi modellerini oluşturmalarına izin verecek.

Rekabette yeni dönem! Google’ın yapay zekâ planları, Microsoft’un (MSFT) ChatGPT yapay zekâ platformunun çığır açan başarısından sonra geldi. Teknoloji şirketleri arasındaki rekabette artık yapay zekâ entegrasyonu da önemli bir yer edinecek gibi görünüyor. 

Google CEO’su açıkladı: Google Arama Motoruna Yapay Zekâ Geliyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha