Al Sinyali Veren Hisseler

Goldman’ın “GÜÇLÜ AL” Dediği 3 Hisse

May 22, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Goldman’ın “GÜÇLÜ AL” Dediği 3 Hisse

Goldman Sachs’ın bu yıl “GÜÇLÜ AL” notu verdiği üç hissenin ciddi bir artış potansiyeli var. 

Yatırım bankası, endeks performanslarını aşacağını düşündüğü üç hisse seçmiş. Dilersen bunlara yakından bakalım. 

🚗 Sensata (ST): Otomobil sektörü başta olmak üzere çeşitli alanlarda kullanılmak üzere sensörler üreten Sensata, Goldman’a göre değerlendirilmesi gereken bir şirket. 

Goldman, geçtiğimiz hafta elektrikli otomobil gündeminde yatırımcıların otomobil tedarikçilerini de değerlendirmelerini gerektiğini söylemişti. Görünen o ki Sensata da o şirketlerden biri. 

Sensata’ya 60 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyat belirleyen Goldman analistleri, “Otomobil tedarikçilerinin birçoğu savunmacı özelliklere (örneğin sağlam kârlılık ve serbest nakit akışı ve farklı müşteri gruplarına/pazarlara hitap etme) sahip.” diyor ve Sensata’yı de bu hisselerden biri olarak adlandırıyor. 

💾 ASML Holdings (ASML): Yarı iletkenlerin pek dikkat çekmeyen ismi ASML, Goldman’ın yılbaşındaki “uzun vadeli potansiyele sahip kaliteli üreticiler” listesinde yer almıştı.

Goldman analisti Alex Duval, ASML’in ultraviyole litografi alanındaki “tekeli” göz önüne alındığında, şirketin uzun vadeli büyüme potansiyeli için iyimserliğini koruyor. 

Ultraviyole litografi dediğini duyar gibiyiz. Ultraviyole litografi, mikroçipler üzerine küçük ve karmaşık tasarımlar yapılması için ASML’in büyük miktarlarda ürettiği oldukça kısa dalga boyuna sahip ışık anlamına geliyor. 

Duval, mevcut talebin ASML’in tedariğini aşmaya devam ettiğini belirterek, yeni siparişlerdeki bolluğun artmasını beklediğini söylüyor. 

Goldman’ın ASML için belirlediği 12 aylık ortalama hedef fiyatı da 846 dolar (785 avro). 

⛩️ Alibaba (BABA): Kısa bir süre önce Alibaba’nın Çin internet ve e-ticaret segmentlerindeki favorisi olmayı sürdürdüğünü belirten yatırım bankasına göre, Çinli teknoloji devinin 2023’teki performansı üç faktöre bağlı olacak:

  • Hazirandan itibaren reklamlarda yüksek tek haneli büyüme,
  • Bulut segmenti AliCloud ve e-ticaret segmenti Lazada gibi uluslararası işlerindeki faaliyetler,
  • Kapsamlı iş modelinin “değerlemedeki iyileşmeyi” desteklemesi

Goldman, Alibaba’nın 12 aylık ortalama hedef fiyatını 136 dolar olarak belirlemiş. 

Goldman’ın “GÜÇLÜ AL” Dediği 3 Hisse

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC