Borsa Yorumları

Goldman’ın Favori Teknoloji Hisseleri

Goldman’ın Favori Teknoloji Hisseleri
Google News Icon Takip Et

Geçen yılki karmaşanın ardından teknoloji hisseleri 2023’te şimdiden güçlü bir yıl geçiriyor desek yalan olmaz. Goldman Sachs’e göre sektörün bir köşesinde yatırımcılar için daha “cazip” fırsatlar var.

🚀 Goldman, kapsamındaki yazılım hisselerinde bu yıl hâlihazırda 37% yükseldiğini belirtiyor. Yatırım bankası, bu oranın daha da artmasını bekliyor:

Önümüzdeki yıllarda döngüsel bir toparlanma, fiyatlandırma, üretici yapay zekâ (Gen-AI) ürün döngüleri ve devam eden kâr genişlemesi dahil olmak üzere, birçok faktörün bir araya gelme potansiyeli göz önüne alındığında, uzun vadede yapıcı konumda olmaya devam ediyoruz.” 

Goldman, yazılım şirketlerinin ikinci çeyrekte ve yılın geri kalanında “daha iyi bir performans göstermeye uygun” olduğuna inanıyor. 

Banka, makro ortam yumuşak bir inişe doğru yönelmeye devam ederken, ileriye dönük beklentilerin artık sektör düzeyinde riskten arındırılmış göründüğünü belirtiyor. 

🤔 Peki hangi hisseler? Goldman’ın seçtiği ve izlendikleri analistlerin 12 aylık ortalama hedef fiyatlarını yükselttiği yazılım şirketlerini aşağıda inceleyebilirsin:

  • Adobe (ADBE)
  • Salesforce (CRM)
  • Monday.com (MNDY)
  • Microsoft (MSFT)
  • ServiceNow (NOW)
  • Workday (WDAY)

Goldman, güçlü yatırım fırsatı sunduğunu düşündüğü söz konusu hisseler için şu yorumu yapıyor: 

Son birkaç çeyrekte Microsoft, Salesforce ve Adobe gibi şirketler daha büyük, dönüşümsel anlaşmalar için iştahlarının azaldığını ortaya koydu. Bu durum muhtemelen bastırılmış bir talebe yol açacak ve bu talebin bir kısmı, şirketlerin bilişim teknolojileri bütçelerini ve dijital ihtiyaçlarını yeniden değerlendirmesiyle dördüncü çeyrekte belirginleşecek.” 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC