Borsa Yorumları

Goldman Sachs’ın Sektör Favorisi Olarak Gördüğü Bu Hisse 20% Yükselebilir!

January 11, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Goldman Sachs’ın Sektör Favorisi Olarak Gördüğü Bu Hisse 20% Yükselebilir!

Goldman Sachs’a göre Shift4 Payments (FOUR) çok parlak bir yıl geçirmeye hazır.

Shift4 Payments için belirlediği notu “NÖTR”den “AL” seviyesine yükselten analist Will Nance, hisseyi 2023’te 20%’den fazla yükselebilecek “favori ödeme sektörü hissesi” olarak nitelendirdi. Yatırımcıların, güçlü değerleme desteğiyle defansif özellikteki bu şirketi gözden kaçırdıklarını söyleyen

Nance pazartesi günkü bilgilendirme yazısında, “Konsensüs beklentilerinin, üçüncü çeyrekteki üçüncü taraf dağıtımdan kaynaklanan dikkate değer “brüt marj/FVAÖK” miktarının şirkete sağladığı faydayı yansıtmadığına inanıyoruz. Ayrıca 2023 için 35% civarında olan konsensüs beklentisine karşın şirketin yıl sonunda yaklaşık 43% FVAÖK marjı sağlayacağını öngörüyoruz” ifadelerini kullandı.

Nance, “Makro risklerin farkındayız ve yönetimin dengeli bir tahmin yaklaşımı sergileyeceğini bekliyoruz. Ancak, bunun artan serbest nakit akışı rakamıyla birlikte 2023’te FOUR için önemli miktarda ekonomik tampon sağlayacağı kanaatindeyiz” diye ekledi.

New York Borsası’ndaki ilk kotasyonu Ocak 2020’de gerçekleştirilen Shift4 için 23 dolarlık bir arz fiyatı belirlenmişti. O tarihten bu yana hisse 2021’de 23% ve 2022’de yaklaşık 3% olmak üzere son iki yıl boyunca düşüş yaşadı. Cuma günkü kapanışta 56 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Bununla birlikte hisse, analistin belirlediği 67 dolarlık fiyat hedefini yakalayacak şekilde 20%’den fazla yükseliş kaydedebilir. Analistin bir önceki fiyat hedefi 48 dolardı. Hisse pazartesi günü 3%’ten fazla değer kazandı.

Yorumlarında daha açık olmak isteyen analist, Shift4’ün 2023’te güçlü büyüme oranları yakalamaya hazır olduğunu belirtti ve şu üç faktörü öne çıkardı: “1) şirketin ödeme noktası dönüşüm stratejisi, 2) yeni pazar coğrafyalarına açılma ve 3) stadyumlar, yeni hayırseverlik uygulamaları ve seyahat gibi yeni sektörlere açılım.”

Diğer bir deyişle Shift4, müşterilerini daha yüksek değerli bir platforma geçirerek veya aynı ürünü daha ucuza mal ederek müşterilerine daha yüksek bir fiyat yansıtmayı sürdürme yeteneğine sahip. Bilgilendirme yazısına göre 2023’teki büyümenin yaklaşık 25%’i ödeme noktası dönüşümlerinden sağlanacak.

Bunun yanı sıra, Shift4’ün kısa vadeli büyümesini destekleyebilecek ortaklıkları da var. Havayolu şirketi Allegiant (ALGT) ve “masada ödeme” firması Skytab bunlar arasında.

Nance yazıda, “FOUR’un çok sayıda büyüme kaldıracı var ve bunların her birinde başarılı olması da şart değil. Bize göre bu girişimlerden birkaçının iyi yönetilmesi büyümeye destek sağlamayı sürdürecek ve boy gösterdiği sektörlerdeki muhtemel makro zayıflığı dengelemesine yardımcı olacak” ifadelerini kullandı.

Goldman Sachs’ın Sektör Favorisi Olarak Gördüğü Bu Hisse 20% Yükselebilir!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC