Borsa Yorumları

Goldman Sachs’ın Seçtiği Favori Yazılım Hisseleri!

January 30, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Goldman Sachs’ın Seçtiği Favori Yazılım Hisseleri!

Goldman Sachs’a göre teknoloji sektörünün ayaklarından biri olan yazılım segmentinin piyasalarda uyandırdığı iştah “sınırlı” kalmış olabilir. Ancak yatırım bankası bu konuda iyimser bir bakış açısına sahip.

Bankadan yapılan açıklamada bu iyimserliğin nedenleri şu şekilde sıralanıyor: “Rekor seviyelere yakın düşük değerlemeler sebebiyle daha yapıcı bir konumlanma, şirket yönetimlerinin yatırımcı tahminleriyle daha uyumlu nitelikteki temkinli beklentileri ve maliyet optimizasyonu ile marj artışında olumlu yönde değişim.

Goldman’ın açıklamasında, yazılım şirketlerinin serbest nakit akışı marjlarındaki artış açısından, kısmen kurumlardaki eğilim ve artan satış kapasitesi nedeniyle önünün açık olduğuna inanıldığı belirtildi. Analistler, ekonomik gerileme riskine rağmen banka bazı hisselerin mutlaka alınması gerektiği görüşünde.

Bankanın açıklamasında; ServiceNow (NOW) ve Workday (WDAY)’in, “makroekonomik tablodaki gelişmelere rağmen yatırımcılara kısa vadeli fırsatlar sunmaya hazır” oldukları belirtildi.

Goldman ayrıca, “piyasanın geneli toparlanmaya başladığında emsallerine kıyasla daha üstün performans göstereceğini düşündüğümüz bir dizi ofansif hisse seçimi” olarak tanımladığı isimleri de paylaştı. “Ofansif” yaklaşımı tercih eden bir yatırımcı, sektör üstü performans gösteren ancak daha yüksek risk taşıyan hisselere yönelir.

Bankanın bu kapsamda belirlediği hisse senetleri Datadog (DDOG), Snowflake (SNOW) ve Salesforce (CRM). Bankanın Datadog için belirlediği not “AL” seviyesinde ve fiyat hedefi de 128 dolar. Başka bir deyişle banka, hissenin yaklaşık 66% değer kazanabileceğini tahmin ediyor.

Banka analistleri görüşlerini aktarmayı şu ifadelerle sürdürdü: “Uzun vadeli büyüme açısından bu hisselerin önünün açık olduğunu ve ekonomide bir toparlanmanın sinyallerini görmeye başladığımızda daha avantajlı konuma gelebileceklerini düşünüyoruz.

Wall Street bankalarının birçoğu sektör hakkında uzun vadede iyimser görüşte olduklarını belirtiyor olsa da özellikle bu yıl için yatırımcıları seçici olmaları konusunda uyarıyor.

Goldman Sachs’ın Seçtiği Favori Yazılım Hisseleri!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC