Borsa Yorumları

Goldman Sachs’ın Notunu Yükselttiği Ayakkabı Hissesi!

November 22, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Goldman Sachs’ın Notunu Yükselttiği Ayakkabı Hissesi!

Goldman Sachs’a göre, Wall Street analistlerinin On Holding (ONON) şirketini takip etme yoğunluğu arttıkça İsviçreli spor ayakkabısı üreticisinin hisseleri 65%’ten fazla yükselebilir. 

Analist Richard Edwards hissenin notunu “NÖTR”den “AL” seviyesine yükseltmesine karşın, yatırımcıların ayakkabı şirketindeki bu “hızlı büyümeyi” markanın gücüne bağlayabileceğini vurgulayarak fiyat hedefini aşağıya çekti. 

Edwards pazartesi günü yazdığı bir bilgilendirme notunda, “On Holding AG, 2010 yılında kurulmuş, ABD borsasına kayıtlı, İsviçre merkezli bir spor ayakkabı markası. 2016 yılından bu yana ana modelleri (Cloud koşu ayakkabıları, The Roger gün boyu egzersiz ayakkabıları) koşu camiasında daha çok ilgi çektikçe, grup satışları 69%’i aşkın yıllık bileşik büyüme oranı ile birlikte etkileyici bir şekilde arttı” ifadelerini kullandı.

ONON hisseleri New York Menkul Kıymetler Borsası’nda ilk kez geçen yıl halka arz edildi. İsviçre şirketi ilk halka arz için Eylül 2021’de 24 dolarlık bir fiyat belirledi. Bununla birlikte hisse cuma günkü kapanışta 16,93 dolardan işlem görüyordu. Yükselen faiz oranlarına ve enflasyona karşı özellikle zayıf, büyümekte olan hisseler bu yıl yara aldı. 

Analistler bu durumu göz ardı ederek, son çeyrek sonuçlarına bakıldığında ONON hisselerinin büyümeye devam edeceği yönünde değerlendirmeler yapıyor. Şirket güçlü satış rakamları yakalayarak, 2022 tüm yıl tahminlerini yukarıya çekti. Bilgilendirme notuna göre ONON, satış rakamlarını 2022 üçüncü çeyreğinde geçen yıla göre Avrupa’da 32%, Kuzey Amerika’da 57% ve Asya-Pasifik bölgesinde 85% arttırdı. 

Edwards pazartesi günkü yazısında, “Mega trendler tarafından desteklenen çekici bir iş modeli: 1) ONON’un inovasyon odaklı güçlü ürün yelpazesinin hızlı büyümeyi ve emsallerinin içinde en iyisi olan brüt marja sahip olma özelliğini devam ettireceğini düşünüyoruz; 2) ONON, spor giyim moda pazarındaki görünürlüğü artarken yapısal arka rüzgarlardan fayda sağlayacak şekilde konumlanmış durumda; 3) ‘doğrudan tüketiciye dönüşüm’ süreci güçlü destek rüzgarları estiriyor.” ifadelerini kullandı. 

Analistin 37 dolardan 28 dolara düşürdüğü 12 aylık fiyat hedefi hissenin cuma günkü kapanış fiyatı olan 16,93 dolar seviyesinden 65,3% yükselme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor. ONON hisseleri pazartesi günü açılış öncesi işlemlerde 3% yükselmişti.

Goldman Sachs’ın Notunu Yükselttiği Ayakkabı Hissesi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC