Borsa Yorumları

Goldman Sachs’ın Bilanço Stratejisi!

January 16, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Goldman Sachs’ın Bilanço Stratejisi!

Goldman Sachs’a göre yatırımcıların dördüncü çeyrek bilanço açıklama döneminde kazandıracak seçenekleri bulmak için çok çaba harcamaları gerekecek olsa da, kazandırması kuvvetle muhtemel bazı hisseler var. 

Aşağıdaki hisseler, Goldman analistlerinin “AL” notu ile tavsiye ettiği ve kurumun sağlıklı bilanço beklediği isimler. 

Bu listedeki isimler arasında Goldman analistlerinin sadece açıklanacak olan bilançosundan dolayı değil aynı zamanda önümüzdeki yıl boyunca özellikle olumlu baktığı bir hisse var: tarım şirketi Bunge (BG). Goldman, Bunge’ın önümüzdeki dört çeyrek boyunca gelir bazında Wall Street beklentilerini 20%’den fazla aşacağını tahmin ediyor. 

Bunge, madencilik şirketi Freeport-McMoRan (FCX) ile birlikte Goldman’ın “kesin satın al” listesinde de yer alıyor. 

Listede yer alan sanayi isimlerinden bir diğeri ise, 2023’e sıcak bir başlangıç yapan Caterpillar (CAT). Hisse cuma günü tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü ve yılın başından bu yana 7,7% değer kazandı. Listedeki tek ateşli hisse Caterpillar değil. Yılın başından bu yana 21% yükseliş kaydeden Expedia (EXPE) da Goldman analistleri tarafından oldukça beğeniliyor. 

Diğer yandan Goldman’ın hakkında olumsuz görüşe sahip olduğu bazı hisseler de mevcut. 

Goldman’a göre Cheesecake Factory (CAKE) ve Western Digital (WDC) gelecek bilançolarında 20%’den fazla gelir düşüşü açıklayacak. 

Goldman Sachs’ın Bilanço Stratejisi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC