Borsa Yorumları

Goldman Sachs’ın 5 Trilyon Dolarlık E-Ticaret Pazarı Hisseleri!

April 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Goldman Sachs’ın 5 Trilyon Dolarlık E-Ticaret Pazarı Hisseleri!

Alışveriş talebinin tavan yaptığı pandemi döneminden bu yana e-ticaret sektörü büyüme hızını kaybetse de Goldman Sachs sektörün daha da büyüyebileceğini düşünüyor. 

Analist Eric Sheridan öncülüğündeki Goldman Sachs analistleri, e-ticaret sektörünün seküler büyüme eğilimlerinden faydalanabileceğini düşünüyor. 

2022’de 3,4 trilyon dolara ulaşan küresel e-ticaret satışlarının 2026’da 9%’luk bir yıllık bileşik büyüme oranıyla 4,8 trilyon dolara ulaşacağını öngörüyoruz.” diyen analistler, yatırımcıların da bu fırsattan yararlanabilmesi için dört e-ticaret hissesi seçmiş. 

Goldman, e-ticaret favorileri arasında yer alan Singapur merkezli teknoloji devi Sea (SE) için 140 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyat belirlemiş. Bu da cuma günkü kapanışa göre hissenin 67% artabileceği anlamına geliyor. 

Alibaba (BABA) da listeye giriş yapmış. Goldman, Alibaba için 136 dolar 12 aylık ortalama hedef fiyat biçmiş. Yani, hisse cuma günkü 95 dolar kapanış değerinden 43% yükselebilir. 

Goldman’ın bir diğer favorisi de Güney Koreli e-ticaret şirketi Coupang (CPNG). SoftBank destekli şirket, Güney Kore’nin en büyük çevrimiçi perakendecisi ve Asya’nın önde gelen bazı pazarlarında da aktif. 

Goldman’ın hissesine 145 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyat belirlediği Amazon (AMZN) da listenin sonuncu ismi. Goldman hedef fiyatına göre Amazon’da da 42%’lik bir artış potansiyeli var. 

Goldman Sachs’ın 5 Trilyon Dolarlık E-Ticaret Pazarı Hisseleri!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC