Borsa Yorumları

Goldman Sachs’a Cazip Görünen Plastik Ambalaj Hissesi!

November 17, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Goldman Sachs’a Cazip Görünen Plastik Ambalaj Hissesi!

Goldman Sachs’tan yapılan açıklamaya göre, 30%’dan fazla değer kazanabileceğini öngördükleri plastik ambalaj şirketi Berry Global Group (BERY) hisseleri oldukça cazip görünüyor.

Berry Global Group ile ilgili fiyat hedefini yükselten analist Adam Samuelson, hisselerin şirketin serbest nakit akışı profilinin güçlü kalması nedeniyle cazibesini sürdürmeye devam ettiğini belirterek, hisse için verdiği “AL” notunu yineledi.

Berry Global Group, salı günü yapılan açıklamaya göre, dördüncü çeyrek için açıkladığı hisse başına 2,19 dolar seviyesindeki kazanç sayesinde kâr beklentilerini karşıladı. FactSet tahminlerine göre hisse başına konsensüs beklentileri ise 2,15 dolar seviyesindeydi. Şirket bununla birlikte 3,65 milyar dolarlık konsensüs öngörülerine karşılık 3,42 milyar dolar kazanç açıkladı.

Hisse senedi her şeye rağmen salı günü 3%’ten fazla yükseliş kaydetti. Şirketten yapılan açıklamada, yönetim kurulunun hisse başına 25 sent değerinde çeyrek temettüsü ödemeyi onayladığını duyurdu. Yönetim kurulu ayrıca, Berry’nin mevcut hisse geri alım programına 700 milyon dolarlık ek tahsis izni vererek, programın kapasitesini 1 milyar doların üzerine çıkardı.

Samuelson salı günü gönderdiği bilgilendirme yazısında şu ifadeleri kullandı: “Genel itibarıyla değerlendirildiğinde, bugün gelen sonuçlar organik kâr artışında umutla beklenen köklü bir değişiklik niteliğinde olmasa da, cari değerleme seviyelerinin tamamen öncelikli çalışma esasları, hedef pazar esnekliği ve serbest nakit akışı oluşturma sürecindeki dayanıklılıkla çeliştiğine inanıyoruz. Ayrıca kanaatimize göre, bugünkü sermaye dağılımı kararının, yönetimin orta/uzun vadeli hedeflere ulaşma kabiliyeti konusunda yatırımcılara biraz daha güven vermesi gerekiyor.

Açıkçası, dördüncü çeyrek sonuçlarına baktığımızda görüşlerimizde çok az değişiklik var. Revize edilmiş 2024 mali yılı öngörülerimize göre hisse senetleri firma değeri/FAVÖK oranından 6,9 kat yüksekten işlem görürken, serbest nakit açısı getirisi 14,3% oldu. İkna edici bir risk/kazanç açısından cazip bir giriş noktası görüyoruz.

Analistin 68 dolardan 71 dolara yükselen fiyat hedefi, salı günkü kapanış değerinin 34% üzerinde kalıyor. Hisse bu yıl yaklaşık 29% değer kaybetti.

Goldman Sachs’a Cazip Görünen Plastik Ambalaj Hissesi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC