Borsa Yorumları

Goldman Sachs Piyasa Belirsizlikteyken Bu Hisseleri Tavsiye Ediyor

March 27, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Goldman Sachs Piyasa Belirsizlikteyken Bu Hisseleri Tavsiye Ediyor

Bankacılık krizinin sektörde diğer bankalara bulaşması yönündeki korkuların beraberinde resesyon korkuları da yatırımcıların sinirlerini bozmaya devam ediyor. Piyasadaki belirsizliğe ilişkin Goldman Sachs analistlerinin yorumu ise sakinliğin korunması gerektiği yönünde.

Kurum, borsalardaki belirsizliğe karşı pozisyon almak isteyen yatırımcıların bu hafta yönelebilecekleri çok sayıda hisse tavsiyesinde bulundu.

İşte kurumun “AL” notuyla tavsiye ettiği hisselerden bazıları: J.B. Hunt (JBHT), EQT (EQT), Array Technologies (ARRY), Iron Mountain (IRM), Altria (MO).

EQT (EQT)

Goldman analisti Neil Mehta, hidrokarbon arama şirketi hisselerinin satın alınmasını şiddetle tavsiye ediyor.

Kurum, doğal gaz fiyatları gerilemeye devam etse bile EQT (EQT)’nin büyüme açısından güçlü bir konumda olduğunu vurguladı.Hissenin 12 aylık ortalama fiyat hedefini 43 dolar olarak belirleyen Mehta, makro koşullar belirsizliğini koruduğundan dolayı yatırımcıların “kaliteye” yönelmesinin önemli olduğunu kaydetti. “EQT’nin döngü boyunca cazip bir yükseliş potansiyeli sunduğuna inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Iron Mountain (IRM)

Analist George Tong, yıl bazında 1,2% değer kaybeden veri ve kayıt yönetimi şirketi hisselerini satın almanın tam zamanı olduğunu söyledi.

Iron Mountain (IRM)’ın çalkantılı bir makro ortamda dayanıklı ve defansif özellikler gösterdiğini kaydeden kurum, ileriye dönük birden fazla olumlu katalizör olduğunu öngörüyor.

Array Technologies (ARRY)

Güneş enerjisi izleme ve sistem çözümleri şirketinin hisseleri, son 12 ayda 35%’lik güçlü bir yükseliş kaydetti. Analist Brian Lee, hissenin daha fazla yükseliş potansiyelinin olduğunu düşünüyor.

Array (ARRY)’in 4. çeyrek bilançosu karışık gelmesine rağmen Lee, şirketin Enflasyonla Mücadele Yasası’ndan fazlasıyla yararlanmasını bekliyor.

Altria (MO)

Şirket yönetimi, düzenlenen Yatırımcı Günü etkinliğinde uzun vadeli büyümeye ivme kazandırmak için uygulanacak ilgi çekici ‘sigarasız’ hale getirme stratejisinin taslağını çizdi. Yatırımcı Günü’nden, MO’nun geleceği ve portföyünü ‘sigarasız’ bir iş koluna döndürme kabiliyeti konusunda iyimser düşüncelerle ayrıldık. MO, bir tür elektronik sigara olan JUUL sayesinde halen kullandığı vergi kalkanı göz önüne alındığında,

Anheuser-Busch InBev şirketindeki paylarının 10,1%’ini nakde çevirme seçeneğine hâlâ sahip. 

Bu yıl ve 2028 mali yılına giden süreçte hisse başına kâr artış hedefine rahat bir şekilde ulaşabileceğine güçlü bir şekilde ikna olduğumuz için MO hisselerine ilişkin “AL” tavsiyemizi yineliyoruz.

J.B. Hunt (JBHT)

Büyümenin hız kazanabileceği konusunda iyimserliği korumamızın temel nedenlerini şu şekilde ifade edebiliriz: Küresel GSYH artışını biraz olsun aşmasa da en azından buna eşit düzeyde gerçekleşen küresel ticaretin yeniden başlaması ve demiryolu hizmetlerindeki iyileştirme; üretim kabiliyetinin ve işletme verimliliğinin artması, maliyetlerin düşmesi ve belki de en önemlisi, ‘box turn’ özelliklerinin gelişmesi şekline bürünerek, doğrudan Hunt’a aktarılabilir olacak ve yük aktarımının artmaya devam etmesi ve bunun da yurtiçi konteyner taşımacılığının uluslararası konteyner taşımacılığına kıyasla artırılması sağlanacak.

Goldman Sachs Piyasa Belirsizlikteyken Bu Hisseleri Tavsiye Ediyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC