Borsa Yorumları

Goldman Sachs, “GÜÇLÜ AL” Listesini Güncelledi 

June 6, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Goldman Sachs, “GÜÇLÜ AL” Listesini Güncelledi 

Goldman Sachs, bu hafta başında “GÜÇLÜ AL” olarak değerlendirdiği hisselerden oluşan listesini haziran ayı için güncelledi. 

Haziranda listeye eklenen hisseler arasında Edwards Lifesciences (EW), Enphase Energy (ENPH), Sempra Energy (SRE), Teradyne (TER) ve Brixmor Property (BRX) Group yer alıyor.

🎯 Edwards Lifesciences için banka, şirketin ürün döngüsündeki başarılı geçişi ve Transkateter Aort Kapak Replasmanı (TAVR) ürün grubu için pazarı genişletme potansiyeli sebebiyle yükseliş bekliyor. 

Büyümenin, daha genç ve asemptomatik hastalar da dahil olmak üzere daha geniş bir hasta demografisinin tedavi edilmesinden kaynaklanması bekleniyor.

Analistler söz konusu notta, “Yeni ürünlerin 2025’te üst düzey büyümeyi desteklemesini ve 2027’ye kadar satış ve hisse başına kâr tahminlerini konsensüsün 2% ile 8% üzerine taşımasını bekliyoruz.” yorumunu yapıyor.

🎯 Enphase Energy’nin listeye dahil edilmesi, Goldman’ın özellikle şirketin kritik Kaliforniya pazarından bir gelir toparlanması öngörmesiyle geldi. Goldman, düzenlemelerden etkilenen önceki envanter stok azaltma döngüsünün sona eriyor gibi göründüğünü belirtiyor.

Goldman’ın notunda “Buna ek olarak, şirketin henüz gelişmekte olan ev aküsü segmenti, günün belirli saatlerinde şebekeye geri satmaktansa evde elektrik depolamayı daha kârlı hale getiren değişen konut elektrik ekonomisinden faydalanmaya hazırlanıyor.” ifadelerini kullanıyor.

🎯 Bankanın analistleri Sempra Energy’nin büyüme beklentileri konusunda da iyimserler çünkü şirketin Teksas’ta eyaletin iş, altyapı ve nüfus artışından faydalanmasını bekliyorlar.

Analistler ayrıca şirketin sermaye harcamalarındaki büyüme görünümünü ve düzenlemeye tabi kamu hizmetlerinde genişlemeyi desteklemesi beklenen sağlam sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) boru hattını vurguluyor.

🎯 Son olarak, otomatik test ekipmanı tasarımcısı Teradyne, analistlerin esas olarak tükenen envanter seviyeleri ve yaklaşan olumlu bir kazanç döngüsü nedeniyle listeye girdi.

Banka ayrıca, büyük bir müşteriye yapılan satışlardaki toparlanma, yeni ürün girişimleri ve robot segmentindeki (satışların 10%’unu oluşturuyor) döngüsel toparlanmanın da kazançlar için potansiyel rüzgarlar sağlayacağını belirtiyor.

Söz konusu beş hisse Goldman’ın listesine eklenirken, First Solar (FSLR), Southern Company (SO), Target (TGT) ve Simon Property Group (SPG) haziran ayında listeden çıkarılan isimler oldu.

Goldman Sachs, “GÜÇLÜ AL” Listesini Güncelledi 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC