Borsa Yorumları

Goldman Sachs: Bu Teknoloji Hisseleri Hiç Olmadıkları Kadar Güçlü

May 15, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Goldman Sachs: Bu Teknoloji Hisseleri Hiç Olmadıkları Kadar Güçlü

Analistlerin teknoloji sektörüne yönelik tahminleri farklılık gösterse de bilanço sezonu sona ererken, Goldman Sachs bazı teknoloji hisselerinde parlak bir gelecek görüyor. 

🎯 Yılbaşından bu yana S&P 500 şirketlerinin 90%’ı bilançolarını açıkladı. Bu şirketler arasında 73%’ü tahminlerin üzerinde sonuç bildirdi ve beklentiler ortalama 6,6% aşıldı. 

Bilanço sezonunun sonuna gelirken, Goldman’ın favori teknoloji hisselerine dilersen birlikte bakalım.

👥 Listedeki ilk isim olan arkadaşlık uygulaması Bumble’ın (BMBL) Goldman’a göre yükselmek için önünde epey bir alan var. Analist Alexandra Steiger, şirketin güçlü ilk çeyrek bilançosunun ardından güçlü de bir performans sergilediğini düşünüyor. 

Steiger, “Bumble yönetimi, birinci çeyrek bilanço açıklamasında önemli birkaç temayı yakaladı; maliyet disiplinine odaklanan şirketin gelirlerinde güçlü bir büyüme ve düzeltilmiş FAVÖK (faiz, amortisman ve vergi öncesi kâr) kârında genişleme görüldü.” dedi. 

Çevrimiçi arkadaşlık pazarında kendine has bir şekilde konumlanan şirket için Steiger, 2023 ve ötesinde Bumble’ın büyüme fırsatları konusunda oldukça umutlu. 

👀 Goldman’ın bir diğer favori teknoloji şirketi ZoomInfo (ZI), ikinci çeyrekte şirketin güçlü performansını sürdürmesini bekliyor. 

Yılbaşından bu yana 32% değer kaybeden ZoomInfo hisselerinin, özellikle bu sebeple “güçlü bir hisse” olduğunu düşünen analist Kash Rangan, makro çalkantılara rağmen talebin yükseldiğini belirtiyor. 

Rangan’a göre ZoomInfo’yu en çekici yapan özelliklerinden biri de kendisine ciddi bir rekabet avantajı sağlayan yapay zekâdan faydalanabilen şirketlerden biri olması. 

💰 Analist Will Nance, mayıs ayında 9% değer kaybetse de Shift4 Payments’ı (FOUR) desteklemeye devam ediyor. 

Şirket bilançosuna yönelik beklentilerin fazla yüksek olduğunu düşünen Nance, “Bu durumda yatırımcılar, şirket beklentilerinin pek güçlü olmaması sebebiyle hayal kırıklığına uğradı.” diyor.

Öte yandan Nance, şirket yönetiminin skalanın alt kısmında kalan müşterilerini platformuna taşımada büyük bir başarı gösterdiğini belirtiyor. Yılın ilk aylarında şirket hissesini “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notuna yükselen Nance, FOUR’un yolculuğunun henüz çok başında olduğuna inanıyor. 

Goldman Sachs: Bu Teknoloji Hisseleri Hiç Olmadıkları Kadar Güçlü

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC