Borsa Yorumları

Goldman Sachs: Bu Hisseler, Muhteşem Onlu Olabilir

Goldman Sachs: Bu Hisseler, Muhteşem Onlu Olabilir
Google News Icon Takip Et

S&P 500’ün 2019’dan bu yana en iyi ilk yarı performansını yaşamasına yardımcı olan bir sektörle ilgili olarak birçok kişi için “Teknoloji hızını koruyabilir mi?” sorusu ciddi bir soru. 

İyi tarafından bakarsak, geçmiş deneyimler iyi bir ilk yarının yine iyi bir ikinci yarı yıla yol açabileceğini gösteriyor ancak bazıları, yatırımcılardaki fazla coşkunun işleri bozabileceğinden endişeli.

Bu noktada doğal olarak gelen ileriye dönük bir başka bariz soru da, ilk yarıya liderlik eden ve “Muhteşem Yedili” olarak adlandırılan teknoloji teknoloji isimlerini belirlemek. 

2023’ün ilk yarısında Muhteşem Yedili Amazon (AMZN), Microsoft (MSFT), Alphabet (GOOGL), Meta (META), Tesla (TSLA) ve Nvidia’dan (NVDA) oluşuyordu. 

Analist David Kostin öncülüğündeki Goldman Sachs analistleri, ikinci yarının Muhteşem Yedili’si olabilecek bazı hisseler belirlemiş bile. Bu isimleri bulmak için Goldman, 2021-2025 yılları arasında gerçekleşen ve gelecekteki satış büyümesi 10%’un üzerinde olan şirketleri incelemiş.

Analistler güçlü satış büyümesinin, bu isimlerin her biri için ortak bir konu olduğunu ve 2022 hariç, her birinin 2010’dan bu yana satışlarını genel endeksten daha hızlı artırdığını belirtiyor:

ABD hisse piyasasındaki en büyük teknoloji hisseleri, başlangıç aşamalarında sürekli 10%+ satış büyümesi kaydedebilen şirketlerin belirlenmesinin yatırımcılar için ödüllendirici olabileceğini açıkça ortaya koyuyor. Hızlı ve tutarlı satış büyümesi, geçmişte de endeks sıralamasında yükselirken günümüzün en büyük hisselerinin ortak bir özelliğiydi.

Goldman’ın kriterlerine bağlı olarak yılın ikinci yarısında Muhteşem Onlu diyebileceğimiz hisseleri aşağıda bulabilirsin:

  • Salesforce (CRM)
  • Enphase (ENPH)
  • Tesla (TSLA)
  • SolarEdge (SEDG)
  • Palo Alto Networks (PANW)
  • ServiceNow (NOW)
  • Paycom Software (PAYC)
  • Fortinet (FTNT)
  • DexCom (DXCM)
  • Insulet (PODD)

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: MarketWatch