Borsa Haberleri

Goldman Sachs, 4 Türk Bankası İçin Hedef Fiyatını Yükseltti

February 9, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Goldman Sachs, 4 Türk Bankası İçin Hedef Fiyatını Yükseltti

ABD’li banka Goldman Sachs, 4 Türk bankası için hedef fiyatlarını revize etti. Banka, Garanti Bankası (GARAN), Akbank (AKBNK), Yapı Kredi (YKBNK) ve Vakıfbank (VAKBN) için hedef fiyatlarını yükseltti.

Banka, Türk bankaları için değerleme, tahmin dönemini 2025’ten 2026’ya ilerlettiklerini ifade etti. Goldman Sachs değerlendirmesinde şu ifadeleri kullandı:

“Kapsamımızdaki dört Türk bankası için 2024-26 mali yılları için hisse başına tahminlerimizi, daha yüksek gelir tahminleri (esas olarak faiz dışı gelirdeki iyileşme nedeniyle) ve ortalama olarak daha yüksek kredi büyümesi nedeniyle ortalama 18% oranında artırıyoruz.

Goldman Sachs ayrıca tahmin değişikliklerinin sonucu olarak, ileriye dönük değerlendirmelerine göre 4 Türk bankası için fiyat hedeflerini ortalama 12% olarak artırdığını açıkladı.

Goldman Sachs’ın Bankalar İçin Yeni Hedef Fiyatları

Goldman Sachs, Akbank için 12 aylık hedef fiyatını 43,5 TL’den 49 TL’ye yükseltirken tavsiyesini “al” olarak korudu.

Banka, Yapı Kredi için hedef fiyatını 22,8 TL’den 26 TL’ye çıkarırken, tavsiyesini “nötr” olarak teyit etti. Diğer yandan Goldman Sachs, Garanti Bankası için hedef fiyatını 62 TL’den 71 TL’ye yükseltti ve tavsiyesini “nötr” olarak korudu.

Kurum, Vakıfbank için ise hedef fiyatını 10,4 TL’den, 11 TL’ye çıkartırken, tavsiyesini “sat” olarak sürdürdü.

İş Bankası C için tavsiyesini “nötr”, hedef fiyatını 24 TL olarak koruyan Goldman Sachs, Halkbank için tavsiyesini “sat” ve hedef fiyatını 7,30 TL olarak teyit etti.

Goldman Sachs, 4 Türk Bankası İçin Hedef Fiyatını Yükseltti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks