Borsa Haberleri

Göknur Gıda’dan (GOKNR) 1,6 Milyon Dolarlık Yatırım

Şubat 19, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Göknur Gıda’dan (GOKNR) 1,6 Milyon Dolarlık Yatırım

Göknur Gıda (GOKNR), “Plastik Kasa Enjeksiyon Makinesi ve Kalıbı” yatırımı yapacağını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Niğde Kampüsünde 15 Haziran 2024’te devreye alınması planlanan yatırımın tutarı 1,6 milyon dolar. Bu yatırım ile şirket yılda 124 bin adet 320 kg kapasiteli büyük boy plastik kasa üretimine ulaşacak.

Açıklamada “Bahçelerimizde yetiştirdiğimiz meyveler soğuk hava depolarında muhafaza edilerek daha katma değerli olarak satılacaktır” denildi.

Söz konusu yatırım ile dışarıdan temin edilen yıllık 100 bin adet plastik kasa ihtiyacının, firma bünyesinde imal edilerek yüksek oranda maliyet avantajı sağlanmasının hedeflendiği ifade edildi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP