Borsa Haberleri

Girişim Elektrik’te (GESAN) Dev Anlaşma!

January 26, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Girişim Elektrik’te (GESAN) Dev Anlaşma!

Girişim Elektrik (GESAN), Ankara Esenboğa Havalimanı’nın Genişleme ve İyileştirme Projesi kapsamında sözleşme imzaladığını duyurdu.

Şirketten yapılan KAP açıklamasına göre anlaşma; teknik blok ve kule ile hangar binalarının mekanik ve elektrik işlerini kapsıyor.

Açıklamaya göre anlaşma tutarı ise KDV hariç 3,5 milyon avro artı 94,7 milyon TL olarak belirlendi.

Söz konusu tutarlar güncel avro kuru ile toplamda KDV hariç 212,2 milyon liraya denk geliyor.

Şirket yaptığı açıklamada söz konusu anlaşmanın güncel ciro ve karlılığa olumlu etki etmesinin beklendiğini ifade etti. 10 Ocak’ta 9,9 milyon dolarlık bir anlaşma daha duyuran şirketin toplam iş anlaşmalarının tutarı ise 13,7 milyar lira değerinde.

Girişim Elektrik'te (GESAN) Dev Anlaşma!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP