Bültenler

Girişim Elektrik, Toroslar Elektrik Dağıtım’ın İhalesinde En Avantajlı Teklifi Verdi!

December 30, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Girişim Elektrik, Toroslar Elektrik Dağıtım’ın İhalesinde En Avantajlı Teklifi Verdi!

🚀 Borsa İstanbul’da Bugün: Şirket Haberleri

 • Girişim Elektrik (GESAN), Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin ihalesinde 14,4 milyon dolarla en avantajlı teklifi verdi.  
 • Ard Grup Bilişim (ARDYZ), İngiltere’de %60 bağlı ortaklığı olacak şekilde şirket kurma kararı aldı.
 • Mistral GYO (MSGYO), Mistral İzmir binasında yer alan konutunu 7,2 milyon TL bedelle sattı.  
 • Mia Teknoloji (MIATK), MCY Dayanıklı Tüketim Mamülleri firmasıyla talep yönetim ve stok takipleri sistemlerinin dijitalleştirilmesi için 30 milyon TL karşılığında sözleşme imzaladı. 
 • VBT Yazılım (VBTYZ), Türkiye’de yerleşik bir kamu bankasıyla “Anasistem ve Dağıtık Platform Yazılımları” kapsamında 7,5 milyon dolara 3 yıllık sözleşme imzaladı.

🔎 Baird’in 2023 için “En İyi Fikri” Değişmedi: Tesla!

 • Baird analisti Ben Kallo, 2022 kapanışında hisselerde yaşanan sert düşüşe rağmen Tesla (TSLA)’yı 2023 için “En İyi Fikir” olarak değerlendiriyor.

Haberin devamını detaylıca incelemek için buraya tıkla!

🌎 Devr-i Alem: Dünyada Neler Oluyor?

 • Küresel piyasalar, ABD’de iş gücü piyasalarının yavaş yavaş da olsa ABD Merkez Bankası’nın (Fed) hedefleri doğrultusunda güç kaybetmeye başladığına ilişkin beklentilerle senenin son işlem gününde pozitif seyrediyor. Kaynak
 • Avro Bölgesi’nde bankalar başta olmak üzere finans kuruluşları tarafından şirketlere verilen kredilerdeki büyüme, artan faiz oranlarıyla kasımda ivme kaybetti. Kaynak
 • Reuters’in cuma günü yaptığı bir ankete göre, ülkenin “sıfır COVID” politikasının sona ermesi ve artan vakaların üretim hatlarını etkilemeye başlamasıyla Çin’in fabrika faaliyetinin aralık ayında da düşüş göstermesi bekleniyor. Kaynak
 • Japonya ve diğer bazı ülkeler, Pekin’in nihayet sınır kontrollerini gevşeteceğini açıklamasının ardından Çin’den gelen ziyaretçiler için yeni kurallar açıkladı. Kaynak

🇹🇷 Memleketten Sesler: Türkiye’de Neler Oluyor?

 • Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, güne %0,62 artışla 5.510,78 puandan başladı.
 • TCMB Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti’nde, para politikasında sürdürülebilir fiyat istikrarı hedefi doğrultusunda finansal istikrara yönelik riskleri de gözeten liralaşma odaklı bir yaklaşımın sergilenmeye devam edileceği bildirildi. Kaynak

👉 Bilmende Fayda Var: Ne Oldu? Ne Olacak?

Dün hangi şirketler pay geri alımı yaptı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Ekonomik takvimde hangi önemli gelişmeler var? Bu tarz tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin!

Kimler Ne Kadar Pay Geri Aldı?

 • Esenboğa Elektrik: 29 Aralık 2022 tarihinde 77,40 – 80,50 TL fiyat aralığından 1.377 adet ESEN payı geri alındı. Geri alımların sermayeye oranı %0,0042’ye ulaştı. 
 • MLP Sağlık (Medical Park): 29 Aralık 2022 tarihinde 85,15 TL – 90,75 TL fiyat aralığından toplam 67.073 TL nominal değerli MPARK payları geri alındı. Geri alımların sermayeye oranı %3,50’ye ulaştı. 
 • Sabancı: 29 Aralık 2022 tarihinde 43,68 TL – 44,22 TL fiyat aralığından toplam 500.000 TL nominal değerli SAHOL payları geri alındı. Geri alımların sermayeye oranı %1,81’e ulaştı. 

Kimler Temettü Ödüyor?

Bugün temettü dağıtacak herhangi bir şirket bulunmuyor.

Ekonomik Takvimde Bizi Ne Bekliyor?

Bugün ekonomik takvimde herhangi bir gelişme bulunmuyor.

Girişim Elektrik, Toroslar Elektrik Dağıtım’ın İhalesinde En Avantajlı Teklifi Verdi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı