Borsa Haberleri

Baird’in 2023 için “En İyi Fikri” Değişmedi: Tesla!

December 29, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Baird’in 2023 için “En İyi Fikri” Değişmedi: Tesla!

Baird analisti Ben Kallo, 2022 kapanışında hisselerde yaşanan sert düşüşe rağmen Tesla (TSLA)’yı 2023 için “En İyi Fikir” olarak değerlendiriyor.

● Çarşamba günü “AL” seviyesindeki tavsiye notunu yineleyen Kallo, şirketin artmaya devam eden elektrikli araç talebi pastasından iyi bir pay alabilecek güçte pozisyon aldığını ileri sürdü.

● Ayrıca uzun vadeli olarak değerlendirildiğinde şirketin gidişatı ve bunun yanı sıra araç kiralama ve Tesla Energy gibi alternatif büyüme kaldıraçları potansiyeli, Çin başta olmak üzere kısa vadeli talep baskısına yönelik endişelere rağmen uzun vadeli yükseliş eğilimine olanak sağlıyor.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Kallo’nun fiyat hedefini kayda değer ölçüde düşürmesinin muhakkak ki en önemli sebeplerinden biri işte bu kısa vadedeki baskı. Hisse için belirlediği fiyat hedefini 316 dolardan 252 dolara çeken Kallo, “Musk’ın görünüm hakkındaki son yorumları ve talepte yaşanacak muhtemel düşüşe bağlı olarak, ihtiyatlı olmak adına beklentileri aşağıya çekiyoruz.” ifadelerini kullandı.

● Tesla (TSLA) hissesi 2,04% düşerken açılış öncesi işlemlerde yaklaşık 6 milyon adet hisse el değiştirdi.

Baird’in 2023 için “En İyi Fikri” Değişmedi: Tesla!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha