Borsa Haberleri

Gersan Elektrik, Elektrikli Araç Şarj Üniteleri için Yatırım Kararı Aldı

Mart 21, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Gersan Elektrik, Elektrikli Araç Şarj Üniteleri için Yatırım Kararı Aldı

Gersan Elektrik (GEREL), E365 Firması ile tüm Türkiye’yi kapsayacak şekilde G – Charge Elektrikli Araç Şarj Üniteleri Kurulumu ve İşletilmesine yönelik yatırım kararı alındığını duyurdu.

Buna göre yatırım planı, AC ve DC tip olmak üzere totalde yaklaşık 500 Ünite Kurulumu ve İşletilmesini kapsıyor. Bu kapsamda başlangıç için pilot bölge olarak ise Karadeniz bölgesinin seçildiği ifade edildi.

Ciroya 75 Milyon TL’lik Katkı Bekleniyor

Şirketten yapılan açıklamada bu yatırım kararıyla beraber, şirketin faaliyet gelirlerine ek olarak Şarj İstasyon Ağı işletme gelirlerinin ciroya yaklaşık 75 milyon TL katkı sağlamasının beklendiği belirtildi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti