Analist Notları

Geri Çekilmeler Bir Fırsat mı? Güne Hareketli Başlayan Hisseler Neler?

Geri Çekilmeler Bir Fırsat mı? Güne Hareketli Başlayan Hisseler Neler?
Google News Icon Takip Et

ABD hisse senedi endeksleri dün beklenti üstü artış kaydederek Fed’in mart toplantısına ilişkin faiz indirimi umutlarını tekrar bastırdı. Yatırımcıların risk iştahı düşerken hisse senetlerinden çıkışlar ve tahvillere girişler takip edildi. 

Endekslerdeki bu geri çekilmeler hızlı yükselişin bir geri çekilmesi, yani soluklanması olarak değerlendirilebilir. Yatırımcılar bu seviyelerden kâr realizasyonu yaparak tekrar aşağıdan maliyetlenebilir. Analistler endekste dün yaşanan geri çekilmenin bir alım fırsatı olabileceğini ifade etti.

Bugün ise endekslerde sınırlı bir toparlanma takip ediliyor. S&P 500’ün yeniden 5.000 seviyesinin üstünü görüp görmeyeceği yakından takip edilecek.

Öte yandan bilanço sezonu devam ederken finansal raporunu açıklayan Lyft (LYFT), dördüncü çeyrekte kârının beklentileri aşmasının ardından 19%’dan fazla yükseldi. Bilanço açıklayan diğer bir şirket olan Airbnb (ABNB) ise gelir beklentilerini aşmasına rağmen 5%’ten fazla geriledi.

Bugün veri takvimi sakin görünüyor. İlerleyen saatlerde Fed yetkililerinin açıklamaları piyasanın yönü için önem arz edebilir.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🚗 LYFT – Lyft  

🏹 HOOD – Robinhood 

🔍 COGT – Cogent Biosciences 

💻 ARM – Arm Holdings  

⛏️ BITF – Bitfarms 

🖥️ INTC – Intel 

💸 SOFI – SoFi Technologies 

⚡ IREN – Iris Energy  

🏢 UPST – Upstart Holdings 

🚗 TSLA – Tesla 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq, CNBC