Borsa Haberleri

Gen İlaç’tan Yeni İhale Açıklaması

April 24, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Gen İlaç’tan Yeni İhale Açıklaması

Gen İlaç (GENIL), Devlet Malzeme Ofisi (DMO) tarafından gerçekleştirilen ihalenin, şirketin ilişki tarafı olan Salutem Ecza Deposu Medikal Limited Şirketi tarafından kazanıldığını açıkladı.

Yapılan açıklamada ihaleye konu ilaçların Salutem’e Gen İlaç tarafından temin edildiği bilgisi verilirken, söz konusu ihale sonucunda satılacak olan ilaçların, Gen İlaç’ın satışlarına 93,9 milyon TL katkı yapacağı ifade edildi.

Şirket bugünkü anlaşma ile birlikte toplam iş sözleşmeleri tutarını 10,6 milyar TL seviyesine çıkarırken, 2 Nisan’da 3 iş ilişkisi açıklamıştı. Bu iş ilişkilerinin tutarları ise 25,5 milyon avro, 102 milyon avro ve 158 milyon avro olarak gerçekleşmişti.

Gen İlaç'tan Yeni İhale Açıklaması

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP, Fintables