Borsa Haberleri

Gen İlaç, SGK ile Yeni Sözleşme İmzaladı

Gen İlaç, SGK ile Yeni Sözleşme İmzaladı
Google News Icon Takip Et

Gen İlaç (GENIL), SGK ile arasında distribütörü olduğu Eusa Pharma Inc. tarafından üretilen, “Dinutuximab Beta” etken maddeli “QARZIBA 4,5 MG/ML VIAL” isimli ilaca ilişkin olarak alternatif geri ödeme sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

Sözleşmenin 1 Nisan 2024 tarihinden geçerli olmak üzere 3 yıllığına imzalandığı belirtilen açıklamada, söz konusu sözleşmenin şirketin 3 yıllık toplam satışlarına katkısının ise 25,5 milyon avro olmasının beklendiği ifade edildi.

Söz konusu tutar güncel kurla birlikte 877 milyon TL’ye tekabül ediyor. Açıklamada “İmzalanan diğer sözleşmeler ile birlikte şirketimiz 3 yıl süre ile söz konusu ilaçların SGK nezdindeki tedariğini sağlayacak olup, bu sözleşmeler ile şirketimizin faaliyet alanındaki konumu daha da güçlü hale gelmiştir” denildi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP